, Παρασκευή
29 Μαρτίου 2024

search icon search icon

Νίκησε (και) στην Καρδίτσα ο ΠΑΟΚ

paokΆνετη πρόκριση στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας πέτυχε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 1-0 στην Καρδίτσα της Αναγέννησης με γκολ του Ολίσε στο 68ο λεπτό.

Ο «Δικέφαλος» προερχόταν από το ευρύ 3-0 του πρώτου αγώνα, οπότε ουσιαστικά η αναμέτρηση ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Η θεσσαλική ομάδα έχασε καλή ευκαιρία να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, όταν ο Σπυρόπουλος έδιωξε πάνω στη γραμμή κεφαλιά του Γεωργακόπουλου, σε λάθος του Γλύκου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ επέβαλε το ρυθμό του, ανέβασε την απόδοσή του, είχε δοκάρι με τον Λόρενς στο 67΄ και ένα λεπτό αργότερα άνοιξε το σκορ με τον Ολίσε, από πάσα του Νέτσιντ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.