28 Μαρτίου 2024

search icon search icon

Ο ΠΑΟΚ είχε τις ευκαιρίες αλλά ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη(0-2)

paok-olumpiakos4

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει την ποιότητα του Ολυμπιακού χάνοντας στην Τούμπα με 0-2, με τους ερυθρόλευκους να σημειώνουν τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.
Ο Δικέφαλος του Βορρά πλήρωσε τη νωθρότητα του πρώτου ημιχρόνου, όπου είχε μία κλασσική ευκαιρία για γκολ με τον Μακ με τον Ρομπέρτο να λέει όχι.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε με τον ΠΑΟΚ να κάνει αρκετές ευκαιρίες για γκολ, αλλά ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού “κατέβασε ρολά” κυριολεκτικά αποσοβώντας τις επιθέσεις του Δικεφάλου που ανέβασε ρυθμούς με την είσοδο του Μπερμπάτοφ στον αγώνα.
Μάλιστα ο Ισπανός τερματοφύλακας ψηφίστηκε και ως ο MVP του παιχνιδιού.
Πλέον ο ΠΑΟΚ πρέπει να εκμεταλλευθεί τη διακοπή λόγω εθνικών ομάδων, ώστε να είναι έτοιμος για τα κρίσιμα παιχνίδια του Οκτωβρίου, αφού αντιμετωπίζει στη σειρά Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο και Κράσνονταρ και Παναθηναϊκό στην Τούμπα.
Δείτε την εξέλιξη του αγώνα όπως το κατέγραψε από την Τούμπα το karfitsa.gr:
Οι συνθέσεις:
ΠΑΟΚ: Όλσεν, Βίτορ,Ρ. Κόστα, Τζαβέλλας, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Πέλκας, Τζιόλης, Ροντρίγκες, Μακ, Αθανασιάδης
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μαζουακού, Σιόβας, Μποτία, Ελαμπντελαουί, Μιλιβόγιεβιτς, Κασάμι, Σεμπά, Φορτούνης, Ντουρμπάζ, Ιντέγιε
paok-olumpiakos3Απίστευτη ατμόσφαιρα στην Τούμπα. Και οι δύο ομάδες κατέθεσαν στεφάνι στη μνήμη των αδικοχαμένων οπαδών.
1′ Ο αγώνας ξεκίνησε!
17′ Ο Ροντρίγκεζ σουτάρει από πολύ πλάγια απειλώντας για πρώτη φορά στο ματς την εστία του Ρομπέρτο
27′ Ο Ολυμπιακός στην αντεπίθεση, ο Φορτούνης βρίσκει τον Οντέγε που ντριμπλάρει τον Κόστα και πλασάρει εύστοχα τον Όλσεν. 0-1 για τους ερυθρόλευκους.
35′ Ο Μιλιβόγιεβιτς παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΟΚ από κόρνερ και κάνει το 0-2 για τον Ολυμπιακό.
39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά απέκρουσε ο Ρομπέρτο!
45′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης πήγε να κρεμάσει τον Ρομπέρτο αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
Λήξη ημιχρόνου
46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Ο Μπέρμπάτοφ πήρε τη θέση του Πέλκα στην ενδεκάδα.
59′ Σουτ του Αθανασιάδη μέσα από την περιοχή διώχνει ο Κασάμι πάνω στη γραμμή!
73′ Κεφαλιά του Τζιόλη μετά από κόρνερ αποκρούει ο Ρομπέρτο!

Ακολουθήστε τη Karfitsa στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.