ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

pegasus_LARGE_t_1301_107023123Ο Ηρακλής χρειάστηκε να φθάσει στον πέμπτο αγώνα προετοιμασίας για να πετύχει γκολ, με τους παίκτες του «γηραιού» να σημειώνουν δύο και να νικούν εκτός έδρας τον Κιλκισιακό 2-0.

Οι παίκτες του Ηρακλή μπήκαν ορεξάτοι στην αναμέτρηση, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο 25λεπτο, με τα σουτ των Λουκίνα-Καραγκούνη να φεύγουν άουτ, την κεφαλιά του Ρούσσου να μην βρίσκει στόχο και τον Ζάικο να αρνείται εντυπωσιακά το όμορφο σουτ του Κυνηγόπουλου.

Τελικά στο 36’ ήρθε το γκολ για τον Ηρακλή, με τον Λουκίνα να κάνει ωραία ενέργεια, να δίνει στον Μπαρέτα κι αυτός να εκτελεί την κατάλληλη στιγμή για το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρξαν τόσες πολλές φάσεις, με τον ρυθμό να πέφτει. Ακόμα κι έτσι, όμως, οι Θεσσαλονικείς έβγαλαν τις φάσεις και έφτασαν σε δεύτερο γκολ.

Στο 70’ ο Δούμτσιος αστόχησε σε τετ-α-τετ, οκτώ λεπτά αργότερα ο Λάσκαρης αστόχησε με κεφαλιά και από πλεονεκτική θέση, ωστόσο ήρθε στο 84’ ο Μπικιάρης να γράψει το τελικό 2-0.

Η ενδεκάδα του Ηρακλή: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Ρούσσος, Κούρος, Βοσνακίδης, Κυνηγόπουλος, Μπικιάρης, Λουκίνας (60’ Λάσκαρης), Αμαραντίδης (60’ Αντωνίου), Μπαρέττας και Βλαχόπουλος

Την Κυριακή (4/9), ο Ηρακλής θα δώσει ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό. Σήμερα δεν αγωνίστηκαν οι Περόνε, Μπαρτολίνι, Στάμου, Αγγελόπουλος, Σαραμαντάς, Περνίς, Κυριακίδης και Πασάς.sentragoal.gr