ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

paraolympiakoiΑπό αύριο θα ξεκινήσουν οι συμμετοχές των Ελλήνων αθλητών που θα αγωνιστούν στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

 

-8 Σεπτεμβρίου 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ:

17:57 Πουρσουίτ ανδρών (προκριματικά): Μπαράκας/Τρουλινός

23.38 Πουρσουίτ ανδρών (τελικός)

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

16:41 100μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Ριζάογλου, Σταματοπούλου

18:44 100μ. ελεύθερο S3 (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

16:05 Σφαίρα F32: Γονιός, Ζησίδης, Κωνσταντινίδης

23:42 100μ. Τ44 (σειρές): Σείτης

00:11 Μήκoς Τ47: Σμαραγδή

 

9 Σεπτεμβρίου

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ:

19:00 Κατηγ. 54 κιλά: Μπακοχρήστος

22:00 Κατηγ. 59 κιλά: Κουλούμογλου

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΣΕ ΠΙΣΤΑ:

16:00 Χιλιόμετρο: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

15:30 100μ. ύπτιο S1 (σειρές): Ταμπαξής, Καρυπίδης

15:38 100μ. ύπτιο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης, Καπελλάκης

15:45 100μ. ύπτιο S2 (σειρές): Καλπακίδου

16:05 50μ. πεταλούδα S6 (σειρές): Χριστάκης

17:31 4×50μ. ελεύθερο μικτό 20p. (σειρές)

23:30 100μ. ύπτιο S1 (τελικός)

23:40 100μ. ύπτιο S2 (τελικός)

23:50 100μ. ύπτιο S2 (τελικός)

00:12 50μ. πεταλούδα S6 (τελικός)

02:55 4×50μ. ελεύθερο μικτό 20p. (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

16:05 Ακόντιο F54: Στεφανουδάκης

02:00 100μ. T44 (τελικός)

 

ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:

Απλό ανδρών (α` γύρος): Διαμαντής

 

10 Σεπτεμβρίου 

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ:

15:00 Ολυμπιακό τόξο γυναικών (γύρος κατάταξης): Ποιμενίδου

 

ΤΖΟΥΝΤΟ:

16:00 Κατηγ. 100κ. (προκριματικά, ρεπεσάζ, ημιτελικά): Παπαχρήστου

21:30 Κατηγ. 100κ. (τελικός)

 

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ:

22:00 Κατηγ. 65κ.: Γκουντάνης

 

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ:

18:14 R4 (προκριματικά): Κακοσαίος

20:45 R4 (τελικός)

 

ΜΠΟΤΣΙΑ:

18:30 Ζευγάρια BC3 (προκριματικά): Πολυχρονίδης/Πανανός/Ντέντα

23:00 Ζευγάρια BC3 (προκριματικά): Πολυχρονίδης/Πανανός/Ντέντα

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

15:46 50μ. ελεύθερο (σειρές): Σφαλτός, Χριστάκης

15:58 50μ. πεταλούδα (σειρές): Τσαπατάκης

16:13 50μ. ύπτιο (σειρές): Κωστάκης

16:22 50μ. ύπτιο (σειρές): Ριζάογλου, Σταματοπούλου

23:44 50μ. ελεύθερο (τελικός)

23:56 50μ. πεταλούδα (τελικός)

00:26 50μ. ύπτιο (τελικός)

00:34 50μ. ύπτιο (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

16:53 Σφαίρα F20: Μαντούδη, Κυργιοβανάκη

17:48 100μ. Τ47 (σειρές): Κουτούλιας

23:45 Σφαίρα F20: Νικολαίδης, Σενικίδης

01:36 100μ. Τ47 (σειρές): Σμαραγδή

 

11 Σεπτεμβρίου 

ΜΠΟΤΣΙΑ:

17:00 Ζευγάρια BC3 (προκριματικά): Πολυχρονίδης/Πανανός/Ντέντα

23:00 Ζευγάρια BC3 (ημιτελικά)

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ:

16:00 Πουρσουίτ (προκριματικά): Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη

17:34 Χιλιόμετρο: Μπαράκας/Τρουλινός

18:30 Πουρσουίτ (τελικός): Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

15:30 100μ. πρόσθιο SB5 (σειρές): Σφαλτός

15:49 200μ. μικτή ατομική SM9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης

16:09 100μ. πρόσθιο SB13 (σειρές): Λιγνός

17:16 100μ. πρόσθιο SB4 (σειρές): Τσαπατάκης

17:26 100μ. πρόσθιο SB4 (σειρές): Αντωνιάδου

17:37 200μ. ελεύθερο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης

23:30 100μ. πρόσθιο SB5 (τελικός)

23:46 200μ. μικτή ατομική SM9 (τελικός)

00:02 100μ. πρόσθιο SB13 (τελικός)

02:05 100μ. πρόσθιο SB4 (τελικός)

02:13 100μ. πρόσθιο SB4 (τελικός)

02:37 200μ. ελεύθερο S2 (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

16:45 100μ. ανδρών Τ47 (τελικός)

16:48 Mήκος F20: Καναβός

00:56 100μ. γυναικών Τ47 (τελικός)

02:03 200μ. Τ44 (σειρές): Σείτης

 

TΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

Απλό ανδρών (β` γύρος)

 

12 Σεπτεμβρίου – 5η ημέρα

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

15:00 Σπάθη ατομικό Α κατηγορίας: Πυλαρινός, Ντούνης

15:00 Σπάθη ατομικό Β κατηγορίας: Τριανταφύλλου

20:00 Σπάθη ατομικό Α κατηγορίας

20:00 Σπάθη ατομικό Β κατηγορίας

 

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ

22:00 Κατηγ. 80 κιλά: Μωϋσιάδης

 

ΜΠΟΤΣΙΑ

18:30 Ζευγάρια BC3 (αγώνας 3-4 θέση)

23:30 Ζευγάρια BC3 (τελικός)

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

17:10 200μ. μικτή ατομική SM6 (σειρές): Χριστάκης

17:45 50μ. ελεύθερο S5 (σειρές): Τσαπατάκης

17:52 50μ. ελεύθερο S5 (σειρές): Αντωνιάδου

01:39 200μ. μικτή ατομική SM6 (τελικός)

02:41 50μ. ελεύθερο S5 (τελικός)

02:48 50μ. ελεύθερο S5 (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ

16:03 Σφαίρα F53: Κοροκίδα

23:30 4×100μ. Τ42-47: Σείτης, Καπέλλας, Κουτούλιας, Βέλτσι, Σεβδικαλής

01:20 200μ. ανδρών Τ44 (τελικός)

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:30 Sonar (1η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

21:00 Sonar (2η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

 

ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

 

Απλό ανδρών (γ` γύρος)

 

13 Σεπτεμβρίου 

 

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:

15:00 Ξίφος Μονομαχίας Β κατηγορίας: Λουφάκη

 

2000 Ξίφος Μονομαχίας Β κατηγορίας

 

ΜΠΟΤΣΙΑ:

16:00 Ατομικό BC3: Πολυχρονίδης, Πανανός, Ντέντα

18:30 Ατομικό BC1: Σουλάνης

22:00 Ατομικό BC4: Mόρφη Μέτζου

23:00 Ατομικό BC3

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

17:23 50μ. ελεύθερο S9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης

17:35 50μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Κωστάκης

01:49 50μ. ελεύθερο S9 (τελικός)

22:25 50μ. ελεύθερο S3 (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

16:03 Κορίνα F32: Γονιός, Ζησίδης, Κωνσταντινίδης

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:

19:30 Sonar (3η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

21:00 Sonar (4η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

 

ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:

Απλό ανδρών (προημιτελικά)

 

14 Σεπτεμβρίου

 

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ:

16:00 Κατηγ. 107 κιλά: Μάμαλος

22:00 Κατηγ. +107 κιλά: Δήμου

 

ΜΠΟΤΣΙΑ:

16:00 Ατομικό BC1

17:00 Ατομικό BC4

18:00 Ατομικό BC3

23:00 Ατομικό BC1

00:00 Ατομικό BC4

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ:

19:30 Ατομική χρονομέτρηση: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη, Μπαράκας/Τρουλινός

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

16:32 100μ. ύπτιο 12 (σειρές): Ταϊγανίδης

17:07 50μ. πρόσθιο SB2 (σειρές): Κωστάκης

17:17 50μ. πρόσθιο SB3 (σειρές): Καραούζας

17:36 50μ. ελεύθερο S13 (σειρές): Λιγνός

00:36 100μ. ύπτιο 12 (τελικός)

01:19 50μ. πρόσθιο SB2 (τελικός)

01:35 50μ. πρόσθιο SB3 (τελικός)

01:59 50μ. ελεύθερο S13 (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

16:00 Σφαίρα F53: Φερνάντες

00:06 400μ. Τ44 (σειρές): Σείτης

00:23 Μήκος F47: Κουτούλιας

 

PARACANOE:

15:00 Kayak KL1 200μ. (σειρές): Πρελορέντζου

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:

19:30 Sonar (5η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

21:00 Sonar (6η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

 

ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

Απλό ανδρών (ημιτελικά)

 

15 Σεπτεμβρίου 

 

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ:

15:00 Ολυμπιακό Τόξο γυναικών (γύρος 32)

21:00 Ολυμπιακό Τόξο γυναικών (προημιτελικά, ημιτελικά, τελικοί)

 

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:

15:00 Ομαδικό ξίφος μονομαχίας: Πυλαρινός, Ντούνης, Τριανταφύλλου

22:00 Ομαδικό ξίφος μονομαχίας

 

ΜΠΟΤΣΙΑ:

16:00 Ατομικό BC3 (προημιτελικά)

16:00 Ατομικό BC1 (προημιτελικά)

17:30 Ατομικό BC4 (προημιτελικά)

17:30 Ατομικό BC1 (προημιτελικά)

22:00 Ατομικό BC1 (ημιτελικά)

22:00 Ατομικό BC3 (ημιτελικά)

23:30 Ατομικό BC4 (ημιτελικά)

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

15:30 100μ. πεταλούδα S9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης

15:44 100μ. πρόσθιο SB6 (σειρές): Χριστάκης

16:29 200μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Κωστάκης

17:18 50μ. ύπτιο S1 (σειρές): Ταμπαξής, Καρυπίδης

17:24 50μ. ύπτιο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης, Καπελλάκης

17:30 50μ. ύπτιο S2 (σειρές): Καλπακίδου

23:30 100μ. πεταλούδα S9 (τελικός)

23:43 100μ. πρόσθιο SB6 (τελικός)

00:34 200μ. ελεύθερο S3 (τελικός)

01:44 50μ. ύπτιο S1 (τελικός)

01:52 50μ. ύπτιο S2 (τελικός)

02:00 50μ. ύπτιο S2 (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

17:38 400μ. ανδρών Τ44 (τελικός)

 

PARACANOE:

15:00 Kayak KL1 200μ. γυναικών (ημιτελικά)

16:00 Kayak KL1 200μ. γυναικών (τελικός)

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:

19:30 Sonar (7η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

1:00 Sonar (8η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

 

16 Σεπτεμβρίου 

 

ΜΠΟΤΣΙΑ:

16:00 Ατομικό BC1 (αγώνας θέσεις 3-4)

16:00 Ατομικό BC3 (αγώνας θέσεις 3-4

17:20 Ατομικό BC4 (αγώνας θέσεις 3-4)

18:30 Ατομικό BC1 (τελικός)

23:00 Ατομικό BC3 (τελικός)

01:00 Ατομικό BC4 (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

16:19 50μ. ύπτιο S4 (σειρές): Ριζάογλου

17:22 150μ. μικτή ατομική SM3 (σειρές): Κωστάκης

00:32 50μ. ύπτιο S4 (τελικός)

02:30 150μ. μικτή ατομική SM3 (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

23:33 Σφαίρα F33: Λιάγκου

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:30 Sonar (9η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

21:00 Sonar (10η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

 

ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:

Ατομικό ανδρών (αγώνας για θέσεις 3-4)

 

17 Σεπτεμβρίου

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ:

19:00 Αγώνας αντοχής ανδρών: Μπαράκας/Τρουλινός

19:05 Αγώνας αντοχής γυναικών: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

15:30 100μ. ελεύθερο S6 (σειρές): Χριστάκης

16:05 50μ. ελεύθερο S12 (σειρές): Ταϊγανίδης

16:32 100μ. ύπτιο S13 (σειρές): Λιγνός

23:30 100μ. ελεύθερο S6 (τελικός)

00:00 50μ. ελεύθερο S12 (τελικός)

00:58 100μ. ύπτιο S13 (τελικός)

 

ΣΤΙΒΟΣ:

00:21 Μήκος F44: Καπέλλας, Βέλτσι, Σεϊτης

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:

18:00 Sonar (11η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου74