Απογοήτευσε και πάλι η Εθνική- Ήττα 2-3 από την Αρμενία - Karfitsa.gr
Αθλητισμός

Απογοήτευσε και πάλι η Εθνική- Ήττα 2-3 από την Αρμενία

Ακόμη μια απογοητευτική εμφάνιση πραγματοποίησε η εθνικής Ελλάδος , η οποία ηττήθηκε 2-3 από την Αρμενία, στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής των προκριματικών του Euro 2020. Η εμφάνιση της «γαλανόλευκης» ήταν αποκαρδιωτική, καθώς έπαιξε κανονικό ποδόσφαιρο μόλις για 20 λεπτά στην επανάληψη, ενώ οι διεθνείς στερήθηκαν έμπνευσης και καθαρού αγωνιστικού πλάνου.
Το σκορ διαμορφώθηκε με τέρμα του Καραπετιάν στο 8ο λεπτό, ενώ στο 32′ ο Γκαζαριάν έκανε το 0-2. Και στις δύο περιπτώσεις οι επιθέσεις των φιλοξενούμενων ξεκίνησαν από λάθος των διεθνών στη μεσαία γραμμή, που δεν το συγχώρεσαν οι αντίπαλοι. Ο Ζέκα έβαλε ξανά στο παιχνίδι το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα στο 54′, με σουτ εκτός περιοχής, αλλά ήρθε ο Μικιταριάν στο 74′ να βάλει τη «σφραγίδα» του στο παιχνίδι. Ο Φορτούνης έδωσε νέες ελπίδες στη «γαλανόλευκη», όταν με ατομική προσπάθεια έκανε το 2-3, αλλά ο χρόνος αποδείχθηκε λίγος.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι πιθανότητες πρόκρισης της εθνικής απομακρύνονται  παρά το γεγονός ότι απομένουν άλλες έξι αγωνιστικές.