Ποια δρομολόγια του ΟΣΕ ματαιώνονται
Ματαιώσεις θα έχουμε στα δρομολόγια του ΟΣΕ καθώς οι εργαζόμενοι απεργούν και σήμερα τη Δευτέρα του Πάσχα 6/5/2013 (από 00:00-12:00).
Αναλυτικά τα δρομολόγια των αμαξοστοιχιών που ματαιώνονται είναι τα εξής:
Την Δευτέρα του Πάσχα 06.05.2013 (12ωρη στάση από 00:00 – 12:00)
1. Μεταξύ Αθηνών – Λειανοκλαδίου – Καλαμπάκας – Θεσσαλονίκης – Αθηνών
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες :
· IC 50, IC 52, IC 51, IC 53, IC 55
– 1511
· 884
Η αμαξ/χία IC 54, θα αναχωρήσει μετά την λήξη της στάσης.
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Αθήνα-Θεσσαλονίκη: 12:18
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Θεσσαλονίκη-Αθήνα: 12:04
2. Μεταξύ Αθηνών – Χαλκίδας – Αθηνών
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες:
· 1530, 1532, 1534, 1536, 1538, 1540, 1542, 1544
· 1533, 1535, 1539, 1541, 1543, 1545, 1547, 1549, 1551.
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Αθήνα-Χαλκίδα: 12:50
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Χαλκίδα-Αθήνα: 14:28
3. Μεταξύ Θεσσαλονίκης – Αλεξανδρούπολης – Δικαίων – Θεσσαλονίκης
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες
· IC 91, 610
· 1681, 1682, 1683.
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Θεσσαλονίκη-Αλεξ/λη: 16:10
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Αλεξ/λη- Θεσσαλονίκη: 15:43
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Αλεξ/λη-Δικαία: 14:42
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Δικαία-Αλεξ/λη: 18:22
4. Μεταξύ Θεσσαλονίκης – Έδεσσας – Φλώρινας – Θεσσαλονίκης
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες:
· 730, 733, 736, 735, 738
· IC 81
· IC 82, IC 84
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Θεσσαλονίκη-Φλώρινα: 12:23
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Φλώρινα-Θεσσαλονίκη: 16:12
5. Μεταξύ Θεσσαλονίκης – Λάρισας – Θεσσαλονίκης
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες:
· 1590, 1591, 1592, 1593, 1594, 1595, 1596, 1597, 1598, 1599, 2590
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Θεσσαλονίκη-Λάρισα: 12:28
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Λάρισα-Θεσσαλονίκη: 14:50
6. Μεταξύ Λάρισας – Βόλου – Λάρισας
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες:
· 1570, 1571, 1572, 1573, 1574, 1575,
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Βόλο-Λάρισα: 12:25
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Λάρισα-Βόλο 11:30 ( Η αμαξ/χία θα κυκλοφορήσει μετά τη λήξη της στάσης)
7. Μεταξύ Λάρισας – Καλαμπάκας – Παλαιοφαρσάλου – Λάρισας
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες:
· 561/880, 881, 882, 883, 590.
8. Μεταξύ Λειανοκλαδίου- Λαμίας – Στυλίδας – Λειανοκλαδίου
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες:
· 4522, 4523, 4524, 4525, 4526, 4527, 4528, 4529, 5522, 5523,
· 5524, 5525
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Λειανοκλάδι-Στυλίδα: 15:15
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Στυλίδα-Λειανοκλάδι: 15:57
9. Μεταξύ Αγ. Αντρέα – Πάτρας – Ρίου – Αγ. Βασιλείου
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες:
· 1300, 1302, 1304, 1306, 1308, 2300,
· 1301, 1303, 1305, 1307, 1309, 2301
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Αγ. Ανδρέας-Αγ.Βασίλειος: 12:30
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Αγ.Βασίλειος-Αγ.Ανδρέας: 12:00
10. Μεταξύ Αεροδρομίου – Κιάτου – Αεροδρομίου
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες:
· 4400, 4402, 4404, 4406, 4408, 4410, 4412,
· 4401, 4403, 4405, 4407, 4409, 4411,
Τα λεωφορεία που εκτελούν δρομολόγια μεταξύ Κιάτου-Πάτρα & αντιστρόφως:
Λ 02, Λ 04, Λ 06, Λ 01, Λ 03
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Αεροδρόμιο-Κιάτο: 12:44
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Κιάτο- Αεροδρόμιο: 12:25
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Κιάτο-Πάτρα: 15:30
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Πάτρα-Κιάτο: 11:30
11. Μεταξύ Αεροδρομίου – Α. Λιοσίων – Αεροδρομίου
Καταργούνται σε όλη τους τη διαδρομή οι αμαξοστοιχίες:
· 4200, 4202, 4204, 4204, 4206, 4208, 4210, 4212, 4214, 4216, 4218, 4220, 4222, 4224.
· 4201, 4203, 4205, 4207, 4209, 4211, 4213, 4215, 4217, 4219, 4221, 4223, 4225
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Αεροδρόμιο-Α.Λιόσια: 12:11
Πρώτο δρομολόγιο που θα πραγματοποιηθεί Α.Λιόσια-Αεροδρόμιο: 12:47
Περισσότερες πληροφορίες στο 14511 ή στο trainose.gr.