, Παρασκευή
19 Απριλίου 2024

search icon search icon

Θεσσαλονίκη: Ο Θεόδωρος Αγνώστου τερμάτισε πρώτος στον 8ο Διεθνή Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο

Το νήμα του τερματισμού έκοψαν οι πρώτοι δρομείς που συμμετέχουν στον 8ο Διεθνή Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο της Θεσσαλονίκης. Πρώτος έφτασε στο σημείο του τερματισμού του 8ου Διεθνούς Νυχτερινού Ημιμαραθωνίου της Θεσσαλονίκης ο Θεόδωρος Αγνώστου με 1.08.43, ο οποίος αναδείχθηκε και νικητής
Ακολούθησε ο Κώστας Σταμούλης 1.09.03  ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο Λάμπρος Μαλτεζος με 1.09.28. Από τις γυναίκες που συμμετέχουν στον αγώνα, πρώτη τερμάτισε η Στεφανία Λεοντιάδου.
Στον 8ο Διεθνή Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Θεσσαλονίκης – Dole συμμετέχουν περίπου 20.000 δρομείς.

Ακολουθήστε τη Karfitsa στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.