Δέκα τα δρομολόγια από το Λιμάνι προς τους Νέους Επιβάτες (Δείτε αναλυτικά τις ώρες )
Περισσότερα δρομολόγια ξεκινούν απο σήμερα, Σάββατο, και για ένα μήνα, από το Λιμάνι της Θεσσαλονίκης με στάση στον Λευκό Πύργο και τελικό προορισμό το λιμάνι των Νέων Επιβατών με ολιγόλεπτη στάση στον προβλήτα της Περαίας, όπως ανακοίνωσε η «Thessaloniki waterways». Τα πλοία Ε/Γ Κωνσταντής και Ε/Γ Άγιος Γεώργιος εκτελούν καθημερινά (10) δρομολόγια όλες τις ημέρες από και προς τους παρακάτω προορισμούς: Λιμάνι ΟΛΘ – Λευκός Πύργος- Περαία- Νέους Επιβάτες. Δρομολόγια από : 18/06 έως 18/07. Από το λιμάνι τα δρομολόγια ξεκινούν στις : 10.00 – 11.00-12.30- 14.00- 15.30- 17.00- 18.00- 19.30- 20.30- 21.30 Από Νέους Επιβάτες: 09.30- 11.00- 12.30- 13.30- 15.00- 17.00- 18.00- 19.30- 20.30- 21.30