, Παρασκευή
29 Μαρτίου 2024

search icon search icon

Αντίο για Άρη στη Γ' Εθνική με εξάρα στο Σουφλί

1279179Το … μαρτύριο της παρουσίας του Άρη στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής ολοκληρώθηκε στο Σουφλί όπου συνδυάστηκε με την πιο εύκολη έξοδο για την ομάδα της Θεσσαλονίκης καθώς επικράτησε με 0-6 του τοπικού Έβρου. Σε ένα παιχνίδι όπου οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Αναστόπουλου ήταν ασταμάτητοι στο πρώτο ημίχρονο όπου σημείωσαν τα πέντε από τα έξι γκολ τους. Από δύο γκολ πέτυχαν οι Καπνίδης και Ντούνης, ενώ από ένα οι Κωνσταντινίδης και Κυβελίδης.

Ο χορός των γκολ για τον Άρη άνοιξε μόλις στο 9΄ όταν ο Αντώνης Καπνίδης πέτυχε το 0-1 για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του κάνοντας το 0-2 δύο λεπτά αργότερα στο 11΄. Στο 34΄ ο Μάρκος Ντούνης πέτυχε το 0-3, για να κάνει στο 37΄ ο Βασίλης Κωνσταντινίδης το 0-4 με το τελικό 0-5 του πρώτου ημιχρόνου, πέτυχε στο 41΄ και πάλι ο Μάρκος Ντούνης.
Με το 0-5 να είναι το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες αποχώρησαν για τα αποδυτήρια το δεύτερο ημίχρονο αποτέλεσε τυπική διαδικασία για την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Η κατάκτηση της νίκης ήταν δεδομένη, οι γηπεδούχοι είχαν δύο τρεις ευκαιρίες για να πετύχουν το γκολ της τιμής χωρίς όμως να το καταφέρουν. Αντίθετα ποδοσφαιριστής του Άρη ήταν αυτός που σκόραρε για μία ακόμη φορά και πιο συγκεκριμένα όταν στο 90΄ο Λεωνίδας Κυβελίδης διαμόρφωσε το τελικό 0-6.
Στα αξιοσημείωτα της νίκης του Άρη το γεγονός ότι ο Νίκος Αναστόπουλος πέρασε σαν αλλαγή στο παιχνίδι τους Μπουλγκουρίδη και Ανδρεάκο στο 60΄. Τους μικρότερους σε ηλικία ποδοσφαιριστές που υπήρχαν στο φετινό ρόστερ της ομάδας.