Πρωταθλητής Ελλάδας ο ΠΑΟΚ στο βόλεi! Πανηγυρισμοί στα αποδυτήρια (ΦΩΤΟ)

φωτο paok24.com
Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, η ανδρική ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα Ελλάδας, αφού νίκησε με 3-1 σετ τον Ολυμπιακό στο «Μελίνα Μερκούρη» στον Πειραιά, έκανε το 3-2 στη σειρά των μεταξύ τους αγώνων και ανέβηκε στα… ουράνια!
Οι «ασπρόμαυροι», λοιπόν, κατέκτησαν το τρίτο πρωτάθλημα στην ιστορία τους, «γράφοντας» τη δική τους ιστορία στη Volleyleague και ενώ είχαν χάσει την ευκαιρία την περασμένη Πέμπτη να πανηγυρίσουν τον τίτλο μαζί με τους φιλάθλους τους στο PAOK SPORTS ARENA.
Να σημειωθεί ότι για άλλη μια φορά δεν έλειψαν τα έκτροπα, από πλευράς των φίλων του Ολυμπιακού, που μην μπορώντας ν΄ αντέξουν την ήττα της ομάδας τους, πετούσαν ότι έβρισκαν μπροστά τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο, μετά το τέλος του αγώνα, θέτοντας σε κίνδυνο την αποστολή των «ασπρόμαυρων». Τα σετ: 22-25, 25-21, 22-25, 15-25.