Διέλυσε με επτά γκολ τη Νόριτς η Τσέλσι

Βαριά ήττα με 7-0 υπέστη η Νόριτς του Δημήτρη Γιαννούλη και του Χρήστου Τζόλη, στο Στάμφορντ Μπριτζ.

Στο 8ο λεπτό ο Μούντ άνοιξε το σκορ απέναντι στα “Καναρίνια” και δέκα λεπτά αργότερα, ήρθε ο Χιούνσον-Οντόι να πετύχει και δεύτερο γκολ για την ομάδα του Τόμας Τούχελ, μετά από καταπληκτική πάσα του Ζορζίνιο. Οι “μπλε” δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και πέτυχαν τρίτο γκολ με τον Τζέιμς που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με τη συμπλήρωση δεκατριών λεπτών, ο Τσίλγουελ με ένα διαγώνιο σουτ πέτυχε και τέταρτο τέρμα, με τους παίκτες της Νόριτς να έχουν χάσει τη συγκέντρωση τους. Πέντε λεπτά αργότερα, στο 62ο ο μετά από σέντρα του Τσίλγουελ η μπάλα χτύπησε στο κορμί του Άρονς και κατέληξε στα δίχτυα του Κρούλ, ανεβάζοντας τον δίχτυ του σκορ στο 5-0. Σαν να μην έφτανε αυτό, ήρθε η αποβολή του Γκίμπσον με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο τέλος η Τσέλσι πέτυχε ακόμα δύο γκολ με τον Μούντ στο 85′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 91′ διπλασίασε τα τέρματα και έβαλε το κερασάκι στη τούρτα για το επιβλητικό 7-0.