29 Μαρτίου 2024

search icon search icon

Έχασε 3-2 από τον Λεβαδειακό ο Ολυμπιακός

ΚΥΠΕΛΛΟ 2021-2022 / ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΣΦΠ (ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

Έκανε την έκπληξη ο Λεβαδειακός που κέρδισε εντός έδρας με 3-2 τον Ολυμπιακό εντός έδρας για την φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Μόλις στο στο 3ο λεπτό ο Πολέτο μπήκε μέσα στην περιοχή κ αι με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ για τους Βοιωτούς. Τρια λεπτά αργότερα, ο Νίκας πηδάει μέσα στην περιοχή και νικάει τον Κρίστινσον για το 2-0. Στο 26′ εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι και ο Σεμέδο ολομόναχος μείωσε με κεφαλιά σε 2-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λεβαδειακός ξεκίνησε όπως και στο πρώτο ημίχρονο, ο Χάμοντ κάνει σέντρα, και ο Δούμτσιος κάρφωσε τον Κρίστινσον για το 3-1. Δύο λεπτά αργότερα, απάντησε ο Ολυμπιακός με τον Ρόνι Λόπες να πλασάρει μέσα από την περιοχή και να μειώνει σε 3-2.

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να ισοφαρίσει τον Λεβαδειακό και έφυγε με ήττα από την Λειβαδια αλλά στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” θα επιδιώξει να γυρίσει το εις βάρος τους 3-2 και να προκριθεί στα προημητελικά του κυπέλλου.

Ακολουθήστε τη Karfitsa στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.