Έφυγε με το διπλό ο Άρης από το Περιστέρι

Ο Άρης πέρασε από το Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο με 3-1 και σημείωσε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν γρήγορα το σκορ 19′ με τον Ντάνιελ Μαντσίνι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ στην κίνηση. Ο Σρνταν Σπιριντόνοβιτς στο 45+3′ έφερε το ματς στα ίσα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κουλούρης έκανε χέρι μετά την εκτέλεση του φάουλ και ο Άρης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπρούνο Γκάμα και έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 65′ λεπτό, μετά από τραγικό λάθος του Παπαδόπουλου ο Γκαρσία έφυγε στην αντεπίθεση και έγραψε το τελικό 3-1.

Στο γήπεδο του Περιστερίου βρέθηκε και ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Άρη Θόδωρος Καρυπίδης.