Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ επί της Κοπεγχάγης

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ με 2-1 επί της Κοπεγχάγης στο Parken για την 3η αγωνιστική του UEFA Conference League και ανέβηκε μόνος πρώτος στην κορυφή με εφτά βαθμούς.

Ο Καμίλ Γκραμπάρα απέκρουσε με το χέρι το τελείωμα του Μιτρίτσα έξω από την περιοχή του, είδε την κόκκινη κάρτα του ρέφερι, και από το 9ο λεπτό της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ πήρε πλεονέκτημα ενός παίκτη.

Στο 19′ ο Μπίσεσβαρ βρήκε τον Ζίβκοβιτς και εκείνος με μια σέντρα ακριβείας στόχευσε στον Σίντκλεϊ που άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης. Στο 38ο λεπτό ο Αντρίγια Ζίβκοβιςτ πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ, μετά από ωραία μπαλιά του Σβάμπ, με τον δικέφαλο να πηγαίνει στο ημίχρονο με το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Θόρουπ ανέβασαν στροφές, δημιούργησαν ευκαιρίες και μπήκαν ξανά στο παιχνίδι με τον Μπιέλ που έπιασε ένα δυνατό αριστερό σουτ μετά από κακό διώξιμο της μπάλας από την άμυνα του Δικεφάλου για το 1-2. Τελικά ο ΠΑΟΚ κατάφερε και κράτησε το 1-2 υπέρ του και έφυγε με ένα τεράστιο διπλό.