ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4

Σε ένα τρομερό αγώνα, με πλούσιο θέαμα ΠΑΟΚ και Βόλος ήρθαν ισόπαλοι με το εκκωφαντικό σκορ 4-4, στο γήπεδο της Τούμπας για την 6η αγωνιστική της Superleague Interwtten.

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ 0-1 στο 14ο λεπτό με τον Τομ βαν Βερτ και στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ πέτυχε τέσσερα γκολ σε διάστημα 18 λεπτών με τους Μιχαηλίδη, δύο Ζίβκοβιτς και ένα ο Άκπομ, με το ημίχρονο να λήγει 4-1 υπέρ του ΠΑΟΚ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Βόλος έδειξε σκληρότητα και μείωσε σε 4-2 με τον Μπερτόλο στο 54′, ενώ οχτώ λεπτά αργότερα ο Ροσέρο έκανε το 4-3 και έβαλε φωτιά στην αναμέτρηση. Στο 80ο λεπτό ο Βιερίνια έχασε πέναλτι και στο 82′ ήρθε η ισοφάρισε για τους παίκτες του Γκιγιέρμο Αμπασκάλ, με τον Ζαν-Πιερ Ρινέρ.

Ο δικέφαλος είχε να σκοράρει τέσσερις φορές από τις 21 Φεβρουαρίου για τον αγώνα κυπέλλου με την Λαμία(4-0), ενώ το σκορ 4-4 βγήκε τελευταία φορά στις 20 Σεπτεμβρίου του 1999, με την ΑΕΚ στο γήπεδο της Τούμπας.