09:36, Πέμπτη
27 Ιανουαρίου 2022

Σλόβαν Μπρατισλάβας-ΠΑΟΚ 0-0

Ζωντανός στην πρόκριση έμεινε ο ΠΑΟΚ με την λευκή ισοπαλία(0-0) στο «Τέχελνε Πόλε» απέναντι στην Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε ορεξάτος στην αναμέτρηση με κατοχή αλλά με κακές στιγμές σε φάσεις δημιουργίας ευκαιριών. Η πρώτη τελική ευκαιρία του δικεφάλου ήρθε στο 31ο λεπτό με τον Σίντκλεϊ να κάνει την σέντρα από τα αριστερά και με τον Μπίσεσβαρ να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Στο 43ο λεπτό, ήρθε η απάντηση της Σλόβαν με τον Μεντβέντεφ να σουτάρει από πλάγια θέση και την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στην επανάληψη, ο Κρέσπο έκανε αναγκαστική αλλαγή εξαιτίας ενοχλήσεων που είχε στον οπίσθιο μηριαίο με τον Μιχάι να παίρνει την θέση του. Ο Πασχαλάκης κράτησε όρθιο τον ΠΑΟΚ στο 60ο λεπτό, καθώς μπλόκαρε την μπάλα στην κεφαλιά του Γκρίν. Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε κάτι αξιοσημείωτο με το τελικό αποτέλεσμα να παραμένει μέχρι το τέλος.

Ο Δικέφαλος αντιμετωπίζει την Λίνκολν στην Τούμπα και θέλει πάση θυσία τη νίκη και στραβοπάτημα της Σλόβαν Μπρατισλάβας στη Δανία για να κατακτήσει την δεύτερη θέση του ομίλου και να πάει σε αγώνες μπαράζ.