search icon search icon

Ένας ΠΑΟ από άλλο… πλανήτη, «εξαφάνισε» τον Αρη σε 5 λεπτά

5AC2F067429A7A1FA3E3D2A663850B35
Φωτογραφία:  Intime
Το εντυπωσιακό ξέσπασμα του Παναθηναϊκού στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, όπου το 38-37 στο 20′ μετατράπηκε σε 62-42 (με ένα επί μέρους σερί 24-5) στο 25′, προσγείωσε ανώμαλα τον Άρη στον στο παρκέ του ΟΑΚΑ και έτσι, το πρώτο εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, ανήκει δικαιωματικά στους «πράσινους» που επιβλήθηκαν με 90-69.
Οι Θεσσαλονικείς ήταν ανταγωνιστικοί μόνο στο πρώτο ημίχρονο όταν και είχαν καταφέρει να απαντήσουν σχεδόν σε κάθε καλάθι του «τριφυλλιού». Στην επανάληψη, όμως, το σκηνικό άλλαξε με το… τέλειο 3ο δεκάλεπτο από τους γηπεδούχους που ξεσήκωσαν το κοινό τους με εκπληκτικές ενέργειες σε άμυνα και επίθεση, καταφέρνοντας να εξαφανίσουν τον Άρη.