, Πέμπτη
28 Μαρτίου 2024

search icon search icon

Γλίτωσε το… έμφραγμα, έ«Χ»ασε το σερί ο Άρης- Επεισόδια στη Χρυσούπολη (φωτο)

thumbnail (2)Το νικηφόρο σερί του Άρη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής έλαβε τέλος στη Χρυσούπολη. Οι “κίτρινοι” έμειναν στο 1-1 με τον τοπικό Νέστο και έχασαν την ευκαιρία να πετύχουν την 6η σερί νίκη τους σε ισάριθμα ματς. Μάλιστα, η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 62′ με το γκολ του Σγκούρι, ουσιαστικά στην πρώτη επίσκεψη των γηπεδούχων στην περιοχή του Τζινάρ. Τελικά, στο 75′ ο Καπνίδης έσωσε την παρτίδα για τον Άρη όταν μετά από σέντρα Ν’ Λουντούλου έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα με καταπληκτικό τακουνάκι διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.
Στο 15ο λεπτό το ματς διεκόπη για περίπου δέκα λεπτά λόγω έντασης μεταξύ οπαδών του Άρη και των αστυνομικών δυνάμεων, κατά τη διάρκεια της οποίας έγινε και χρήση χημικών.
Οπαδοί των “κίτρινων” θέλησαν να μπουν στο γήπεδο προκειμένου να παρακολουθήσουν το ματς όμως, οι αστυνομικές δυνάμεις επιχείρησαν να τους απωθήσουν κάνοντας μάλιστα και χρήση χημικών, την ώρα που στην εξέδρα υπήρχαν και μικρά παιδιά. Η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακόψει το ματς στο 15′ και να δώσει εντολή στους ποδοσφαιριστές να πάνε στα αποδυτήρια. Μετά από λίγα λεπτά οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο και ο αγώνας συνεχίστηκε.