29 Μαρτίου 2024

search icon search icon

Η κούπα της ΕΠΣΜ βάφτηκε… «πράσινη»

Toυ Θωμά Μίχου
Ο Θερμαϊκός Θέρμης επιβεβαίωσε το τίτλο του φαβορί και αναδείχθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία του Κυπελλούχος Ερασιτεχνών Θεσσαλονίκης, κερδίζοντας με σκορ 3-0 την Ηλιούπολη στον 43ο τελικό της συγκεκριμένης διοργάνωσης.
Οι «πράσινοι» του Κώστα Γιότκου, έδειξαν με το «καλημέρα» πόσο πολύ ήθελαν αυτό το τρόπαιο και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στην Ηλιούπολη. Τα γκολ της νίκης πέτυχαν οι Έλκας (19′), Παπατζίκος (48′) και Σιαντρόπουλος (74′) με πέναλτι. Μάλιστα, η ομάδα της Θέρμης στα τελευταία λεπτά αγωνίστηκε με παίκτη περισσότερο λόγω αποβολής του Φαρμάκη.  Αξίζει να σημειωθεί πως στο 66′ το παιχνίδι διακόπηκε για λίγα λεπτά, λόγω έντονης βροχόπτωσης.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Σαββούδης, Τάτσιος (88′ Γ. Παπαδόπουλος), Κόρδας, Καρανίκας (60′ Χατζής), Πόπτσης, Γ. Παπαδόπουλος, Παντελίδης (75′ Μελίδης), Μπακαρόπουλος, Φωτογλίδης, Χατζηνικολαϊδης, Αρσενίδης.
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ: Παναγιωτίδης, Έλκας (80′ Μέτσιος), Πεχλιβανίδης, Κολώνης, Φάκας, Καζαντζίδης, Αρχοντίδης, Τρόκας (90′ Ζέρβας), Παπατζίκος, Σιαντρόπουλος (90′ Πανόπουλος), Φαρμάκης.

Ακολουθήστε τη Karfitsa στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.