Oι αντίπαλοι του Παναθηναϊκού - Karfitsa.gr
Αθλητισμός

Oι αντίπαλοι του Παναθηναϊκού

Όμιλος επιπέδου… Τσάμπιονς Λιγκ θα μπορούσε κάλλιστα να χαρακτηριστεί ο 10ος του Europa League στον οποίο θα συμμετάσχει ο Παναθηναϊκός, με την κληρωτίδα να φέρνει απέναντι στους “πράσινους” την αγγλική Τότεναμ, την ιταλική Λάτσιο και την σλοβένικη Μάριμπορ. Πηγή: sport24.gr Οι όμιλοι του Europa League   Group A 1. Λίβερπουλ (Αγγλία) 2. Ουντινέζε (Ιταλία) 3. Γιουνγκ [...]

Όμιλος επιπέδου… Τσάμπιονς Λιγκ θα μπορούσε κάλλιστα να χαρακτηριστεί ο 10ος του Europa League στον οποίο θα συμμετάσχει ο Παναθηναϊκός, με την κληρωτίδα να φέρνει απέναντι στους “πράσινους” την αγγλική Τότεναμ, την ιταλική Λάτσιο και την σλοβένικη Μάριμπορ.

Πηγή: sport24.gr

Οι όμιλοι του Europa League

 

Group A

1. Λίβερπουλ (Αγγλία)

2. Ουντινέζε (Ιταλία)

3. Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)

4. Ανζί (Ρωσία)

 

Group B

1. Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)

2. Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3. Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)

4. Ακαντέμικα (Πορτογαλία)

 

Group C

1. Μαρσέιγ (Γαλλία)

2. Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)

3. Γκλάντμπαχ (Γερμανία)

4. ΑΕΛ (Κύπρος)

 

Group D

1. Μπορντό (Γαλλία)

2. Μπριζ (Βέλγιο)

3. Νιούκαστλ (Αγγλία)

4. Μαρίτιμο (Πορτογαλία)

 

Group E

1. Στουτγκάρδη (Γερμανία)

2. Κοπεγχάγη (Δανία)

3. Στεάουα (Ρουμανία)

4. Μόλντε (Νορβηγία)

 

Group F

1. Αϊντχόφεν (Ολλανδία)

2. Νάπολι (Ιταλία)

3. Ντνίπρο (Ουκρανία)

4.  ΑΙΚ (Σουηδία)

 

Group G

1. Σπόρτινγκ Λισσαβώνας (Πορτογαλία)

2. Βασιλεία (Ελβετία)

3. Γκενκ (Βέλγιο)

4. Βιντεότον (Ουγγαρία)

 

Group H

1. Ίντερ (Ιταλία)

2. Ρουμπίν Καζάν (Ρωσία)

3. Παρτίζαν (Σερβία)

4. Ναφτσί (Αζερμπαϊτζάν)

 

Group I

1. Λιόν (Γαλλία)

2. Αθλέτικ Μπιλμπάο (Ισπανία)

3. Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)

4. Χαποέλ Κιριάτ (Ισραήλ)

 

Group J

1. Τότεναμ (Αγγλία)

2. Παναθηναϊκός (Ελλάδα)

3. Λάτσιο (Ιταλία)

4. Μάριμπορ (Σλοβενία)

 

Group K

1. Μπάγερ Λεβερκούζεν (Γερμανία)

2. Μέταλιστ Χάρκιβ (Ουκρανία)

3. Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

4. Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)

 

Group L

1. Τβέντε (Ολλανδία)

2. Αννόβερο (Γερμανία)

3. Λεβάντε (Ισπανία)

4. Χέλσινμποργκ (Σουηδία)

 

 

Οι ημερομηνίες των αγώνων

 

Η φάση των ομίλων

1η αγωνιστική: 20 Σεπτεμβρίου 2012

2η αγωνιστική: 4 Οκτωβρίου 2012

3η αγωνιστική: 25 Οκτωβρίου 2012

4η αγωνιστική: 8 Νοεμβρίου 2012

5η αγωνιστική: 22 Νοεμβρίου 2012

6η αγωνιστική: 6 Δεκεμβρίου 2012

 

Φάση των “32″

Πρώτο ματς: 14 Φεβρουαρίου 2013

Ρεβάνς: 21 Φεβρουαρίου 2013

 

Φάση των “16″

Πρώτο ματς: 7 Μαρτίου 2013

Ρεβάνς: 14 Μαρτίου 2013

 

Προημιτελικά:

Πρώτο ματς: 4 Απριλίου 2013

Ρεβάνς: 11 Απριλίου 2013

 

Ημιτελικά

Πρώτο ματς: 25 Απριλίου 2013

Ρεβάνς: 2 Μαΐου 2013

 

Τελικός

15 Μαΐου 2013 (“Άμστερνταμ Αρίνα”)

Σχολιάστε

Polls

Sorry, there are no polls available at the moment.



 

 

ΚΛΙΚ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ

Κάντε κλικ στο εξώφυλλο και διαβάστε την τελευταία έκδοση της Εφημερίδας «Καρφίτσα» σε μορφή PDF

NEWSLETTER

Focus-On

Εφημερίδες

Διαβάστε όλες τις εφημερίδες online

ΑΡΧΕΙΟ