03:40, Πέμπτη
29 Σεπτεμβρίου 2022

Ποιοι Θεσσαλονικείς διεκδικούν την ψήφο μας; (ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ)

kalpes-thema
Των Χρύσας Κυριακού και Βαγγέλη Στολάκη
Χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις με τα ονόματα των περισσοτέρων υποψηφίων να ακούγονται εδώ και πολύ καιρό ανακοινώθηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές των κομμάτων στην Α’ και Β’ εκλογική περιφέρεια Θεσσαλονίκης, που θα ριχτούν στη μάχη του σταυρού για μια θέση στο Κοινοβούλιο. Εξαίρεση βέβαια αποτελεί πρώην υποψήφια βουλευτής του ΠΑΣΟΚ που θα διεκδικήσει την ψήφο των συμπολιτών της με τη… Νέα Δημοκρατία στη δεύτερη περιφέρεια του νομού ενώ «βόμβα» χαρακτηρίστηκε το «κόψιμο» του Βασίλη Τριανταφυλλίδη, γνωστό και ως Χάρρυ Κλυνν αλλά και του πρώην πρύτανη του ΑΠΘ, Γιάννη Μυλόπουλου από το ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ στην Α’ Θεσσαλονίκης.
 
ΝΔ
Το όνομα Αντώνης Σαμαράς βρίσκεται και στα δύο ψηφοδέλτια της ΝΔ στη Θεσσαλονίκη, με τον πρωθυπουργό να συμμετέχει σε αυτό της Β’ εκλογικής περιφέρειας, θέτοντας εκτός της υποψηφιότητα του Ν. Μυλώση. Και στα δύο «γαλάζια» ψηφοδέλτια περιλαμβάνονται 16 υποψήφιοι που κατεβαίνουν για πρώτη φορά για το κοινοβούλιο και 7 που υπήρξαν στο παρελθόν υποψήφιοι χωρίς να εκλεγούν, δέκα έχουν θητεία στην τοπική αυτοδιοίκηση ενώ ο μέσος όρος ηλικίας είναι τα 50 έτη, με 6 υποψηφίους να είναι κάτω των 35 ετών.
Στην Α’ Θεσσαλονίκης συμμετέχουν οι: Κώστας Καραμανλής, Κώστας Γκιουλέκας, Σταύρος Καλαφάτης, Έλενα Ράπτη, Γιώργος Ορφανός, Δημήτρης Πανοζάχος, Στράτος Σιμόπουλος, Παναγιώτης Κοκκόρης, Άννα Ευθυμίου, Βενιαμίν Καρακωστάνογλου, Αντώνης Σαμαράς, Έφη Βασιλειάδου, Άννα Κουκουδέα, Άννα Παπακώστα, Κωνσταντίνος Γίδαρης, Μαρία Προκοπίου, Αικατερίνη Ναθαναήλ, Μαρία Γεωργούδη, Πηνελόπη Σερδάρη και Νάντια Σταυροπούλου.
Στη Β’ Θεσσαλονίκης συμμετέχουν οι: Αντώνης Σαμαράς (πρωθυπουργός), Θεόδωρος Καράογλου, Σάββας Αναστασιάδης, Δημήτρης Βαρτζόπουλος, Παναγιώτης Δαϊκούδης, Γιώργος Καγιάς, Κατερίνα Λυρούδη, Όλγα Δημητριάδου, Άννα Νικολή, Νίκος Βεζυρτζής, Ανατολή Κωνσταντινίδου και Βενετία Μυρώνη.
ΣΥΡΙΖΑ
Χωρίς μεγάλες εκπλήξεις, πέραν του αποκλεισμού του Βασίλη Τριανταφυλλίδη (Χάρρυ Κλυνν) και του Γιάννη Μυλόπουλου ανακοινώθηκε η τελική λίστα των υποψηφίων του ΣΥΡΙΖΑ. Στην Α’ Θεσσαλονίκης υποψήφιοι είναι οι: Τάσος Κουράκης, Αμανατίδης Γιάννης, Δέσποινα Χαραλαμπίδου, Γιάννα Γαϊτάνη, Μιχάλης Τρεμόπουλος, Ελένη Ζώτου, Γιώργος Αρχοντόπουλος, Τάσογλου Μανώλης, Αλέξανδρος Τριανταφυλλίδης, Θωμά Δήμητρα, Καλφακάκου Ρία, Κυρίτσης Γιώργος, Λάσκος Χρήστος, Μάλαμα Κυριακή, Τριαντάφυλλος Μηταφίδης, Αλέξης Μπένος, Κατερίνα Νοτοπούλου, Σουλτανίδου Χριστίνα, Τεκτονίδου Βούλα και Ελευθερία Χατζηγεωργίου.
Στη Β’ Θεσσαλονίκης υποψήφιοι με το ΣΥΡΙΖΑ είναι οι: Αμμανατίδου Λίτσα, Αγοραστούδη Ευγενία, Αλμπάνης Τριαντάφυλλος, Κώστας Αμπατζάς, Σοφία Βασιλειάδου, Αναστασία Γαϊταρτζή, Δήμητρα Γωγάκου, Δημήτρης Καμπούρης, Στρατής Πλωμαρίτης, Ρώσσιος Χρήστος, Σδούκος Θοδωρής και Φάμελος Σωκράτης.
ΠΑΣΟΚ
Στο ΠΑΣΟΚ η συμπλήρωση του ψηφοδελτίου ολοκληρώθηκε αργά το απόγευμα της Παρασκευής. Στην Α’ Θεσσαλονίκης η Β. Ηρακλείου «κατεβάζει» τους: Ευάγγελο Βενιζέλο, Γιάννη Γούναρη, Σέργιο Καλπαζίδη, Κέρμου Άρτεμι, Κορδά Ολυμπία, Λιακόπουλο Στέλιο, Μανωλά Έλλη, Ξυλούρη Νίκο, Διαμαντή Παπαδόπουλο, Ελευθέριο Παπαδόπουλο, Ελευθερία Παπαθωμά, Χρήστο Παπαστεργίου, Πασσαλίδου Αμαλία, Πίγγου Χαρίκλεια, Σοφία Σαμαρά, Αντώνη Σαουλίδη, Τέλη Νικόλαο, Αγγελική Τριανταφυλλίδου, Κώστα Χαριτωνίδη και Ελένη Χριστιά.
Στη Β’ Θεσσαλονίκης υποψήφιοι βουλευτές, μέχρι την ώρα που γράφονται αυτές οι γραμμές, είναι οι: Σταύρος Ακαλίδης, Γιώργος Αρβανιτίδης, Παντελής Κουκουλεκίδης, Κούλα Γιαννακίδου, Τάσος Κοκ’ολιας, Χούλια Ελένη και Καϊναμίση Μάγδα.
ΚΚΕ
Το ΚΚΕ δεν άφησε την ανακοίνωση των ψηφοδελτίων για την τελευταία στιγμή. Έτσι από το μεσημέρι της Πέμπτης έκανε γνωστό ποια παλαιά και νεότερα στελέχη του σκοπεύει να ρίξει στη μάχη του… σταυρού. Στην Α’ Θεσσαλονίκης με το ΚΚΕ «κατεβαίνουν» υποψήφιοι βουλευτές οι: Αγαθαγγέλου Νίκος ( πρώην Πρόεδρος Α’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης, συνεργαζόμενος), Αντωνάκης Βικέντιος (γεωπόνος, Δημοτικός Σύμβουλος Καλαμαριάς), Βαλανάς Στέλιος (δικηγόρος, συνεργαζόμενος), Βαρδαλής Θανάσης (μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ), Δελής Γιάννης (δάσκαλος, δημοτικός σύμβουλος Θεσσαλονίκης, μέλος Γενικού Συμβουλίου της ΑΔΕΔΥ), Ζαριανόπουλος Σωτήρης (Ευρωβουλευτής), Καλαντίδου Σοφία (Πρόεδρος Ένωσης Εμποροϋπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης), Καπετανγιώργη Ράνια (αυτοαπασχολούμενη, Πρόεδρος ΣΜΑΕΘ – Γραμματέας του Δ.Σ. της ΠΑΣΕΒΕ), Καραμήτρου Ειρήνη (ιδιωτική υπάλληλος), Κοτανίδης Γιώργος (εμποροϋπάλληλος, Δημοτικός Σύμβουλος Π. Μελά), Κουρτζανίδης Στράτος (Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Τηλεπικοινωνιών & Πληροφορικής), Μελανεφίδου Σοφία (δικηγόρος, μέλος Δ.Σ.Δ.Σ.Θ), Μωυσίδου Σοφία (λογίστρια), Νατζμέ Νίκος (ιδιωτικός υπάλληλος, Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης), Παπαεπαμεινώνδας Γιώργος (Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσσαλονίκης), Ραϊζη Ηλέκτρα (μέλος του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας Γυναικών Ελλάδος), Στολτίδης Λεωνίδας (Γραμματέας Εργατικού Κέντρου Θεσσαλονίκης), Τερζή Βασιλειάδου Ρένα (Δημοτικός Σύμβουλος Νεάπολης – Συκεών), Τηλικίδου Ρένα (καθηγήτρια ΤΕΙ, μέλος του ΔΣ του Ενιαίου Συλλόγου εκπαιδευτικού προσωπικού ΤΕ, συνεργαζόμενη) και Τσιαούσης Κυριάκος (εργαζόμενος στον επισιτισμό, Πρόεδρος του Σωματείου Επισιτισμού).
Στη Β’ Θεσσαλονίκης υποψήφιοι με το ΚΚΕ είναι οι: Γερασιμίδου Ελένη (ηθοποιός), Ζώκας Νίκος (μηχανικός, μέλος αν/ας ΤΕΕ), Ηλιού Κώστας (μεταλλεργάτης στην ΕΛΒΟ), Ιγνατιάδης Θεόδωρος (κτηνίατρος, Περιφερειακός Σύμβουλος Κεντρ. Μακεδονίας), Κυγιάκη Ελένη (αδιόριστη εκπαιδευτικός), Λεοντιάδης Γιώργος (ιδιωτικός υπάλληλος, συνεργαζόμενος), Μααϊτα Οδυσσέας (διδάκτορας, Δημοτικός Σύμβουλος Πυλαίας – Χορτιάτη), Μπαράκος Στάθης (ναυτεργάτης), Μωυσίδης Σάββας (εκπαιδευτικός), Πολυζωίδου Βάσω (φροντιστηριούχος), Ρέβας Βασίλης (μέλος Διοίκησης Συνδικάτου Οικοδόμων) και Χατζηκυριακού Λίνα (δικηγόρος).
Ποτάμι
Αργά το απόγευμα της Παρασκευής ανακοινώθηκαν και τα ονόματα των υποψηφίων που στελεχώνουν τα ψηφοδέλτια του «Ποταμιού» του κόμματος του Σταύρου Θεοδωράκη. Στη λίστα φιγουράρει το όνομα της πρώην βουλευτή Κατερίνας Μάρκου για τη Β’ Περιφέρεια και του πρώην αντιδημάρχου του δήμου Θεσσαλονίκης, Σπύρου Πέγκα για την Α’. Αναλυτικότερα στην Α’ Θεσσαλονίκης είναι υποψήφιοι βουλευτές οι: Αλεξανδρίδου Κική (ιδιωτική Υπάλληλος), Δουγαλής Ζήσης (Δικηγόρος), Εμμανουηλίδης Χρήστος (καθηγητής ογκολογίας στο UCLA), Κεραμιντζής Οδυσσέας (Πολ.Μηχανικός), Κορακά Κατερίνα (φοροτεχνικός), Μαυρίδου Κωνσταντίνα (ιδιωτική υπάλληλος), Ουγγρίνης Φάνης (επιχειρηματίας-νομικός), Παναγοπούλου Γιάννα (δικηγόρος), Παναγούλιας Στέφανος (Επιχειρηματίας), Παπανικολάου Κατερίνα (Βιολόγος), Παυλίδου Νιόβη (καθηγήτρια Πολυτεχνικής Σχολής), Πέγκας Σπύρος (επιχειρηματίας-δημοτικός σύμβουλος), Ραγτζή Νίκη (κτηματομεσίτρια), Σαμσούρης Γιάννης (στέλεχος ιδιωτικής εταιρείας), Στατήρης Σπύρος (δικηγόρος), Ταχιάου Χριστίνα (νομικός-δημ/φος), Τερκενλή Βάσω (νομικός-σύμβουλος απεξάρτησης), Τρουπιώτη Αφροδίτη (δικηγόρος), Τρυψάνης Θανάσης (δημ.υπάλληλος), Τσαούσης Γιώργος (δικηγόρος).
Στη Β’ Θεσσαλονίκης με το «Ποτάμι» στη μάχη του σταυρού ρίχνονται οι εξής: Κατερίνα Μάρκου (πρώην βουλευτής), Βογιατζής Γιάννης (προγραμματιστής), Θωμαΐδου Ειρήνη (φιλόλογος Γερμανικής), Κωνσταντίνου Γιάννης (δικηγόρος), Κωτσάκη Κωνσταντίνα (ξενοδοχοϋπάλληλος), Νυφούδης Νίκος (οικονομολόγος-επιχειρηματίας), Ξεφτέρης Χαράλαμπος (αγρότης), Οικονόμου Ανδρέας (επίκ. Καθηγητής ΑΣΠΑΙΤΕ), Πλακίδας Ελευθέριος (δημοσιογράφος), Σκουφή Μαρία (ιδιωτική υπάλληλος), Τριανταφυλλίδης Τρύφων (προγραμματιστής) και Φουντουκίδης Φωκίων (δημοσιογράφος).
Πράσινοι-ΔΗΜΑΡ
Από τα ψηφοδέλτια του συνδυασμού «Πράσινοι-ΔΗΜΑΡ» στη Θεσσαλονίκη δεσπόζει το όνομα του προέδρου της Δημοκρατικής Αριστεράς, Φώτη Κουβέλη που θα είναι υποψήφιος στη δεύτερη περιφέρεια του νομού.
Συγκεκριμένα στην Α’ Θεσσαλονίκης «κατεβαίνουν» οι: Ακριτίδης Σταύρος, Βλάχος Μάρκος, Γαζίλα Βενετία, Γεωργιάδου Αναστασία, Γκαϊτατζής Κωνσταντίνος, Δουβλέτη Ελένη, Εμμανουηλίδης Σταμάτης, Μιχαλάκης Αντώνιος, Πουλουκτσή Ανθούλα, Σοφιαλίδης Απόστολος, Σύρπη Μαρίνα, Τσομπάνογλου Γιώργος, Τσουκαλάς Μενέλαος, Φωτιάδης Αθανάσιος, Χαριζάνης Θεόδωρος και Χεϊρ Ρικάρντο.
Στη Β’ Θεσσαλονίκης του ψηφοδελτίου θα ηγηθεί ο πρόεδρος της Δημοκρατικής Αριστεράς, Φώτης Κουβέλης. Υποψήφιοι θα είναι επίσης οι: Βογιατζής Γεώργιος, Γεράση Σωτηρία, Γραικούσης Νικόλαος, Δράγα Θεοδώρα, Κουτρούκης Κωνσταντίνος, Κουτσουφλιανιώτη Ευλαμπία, Παλασκάκης Αντώνης και Φωτιάδης Ζαφείρης.
Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών
Στο κόμμα του Γιώργου Παπανδρέου οι περισσότερες υποψηφιότητες «κλείδωσαν» αργά το βράδυ της Παρασκευής λίγο πριν κατατεθούν στο Πρωτοδικείο Θεσσαλονίκης. Μέχρι την ώρα που ολοκληρώθηκε το ρεπορτάζ οι «σίγουροι» ήταν οι: Ζαχαριάδης Λάζαρος, Αγκαθίδου Δήμητρα, Βασίλης Εμμανουηλίδης, Εζίρνελης Σωκράτης, Δρογούδη Αναστασία, Αλέξανδρος Αθανασίου, Βαγγελιώ Τζαμπάζη, Μέρκος Χάρης, Καλλιπολίτης Μπάμπης και Ελπίδα Βασιλειάδου για την Α’ Θεσσαλονίκης. Στη Β’ Θεσσαλονίκης υποψήφιοι με το Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών θα είναι οι: Αναστασία Σάμου, Θάλεια Ουζούνη, Θόδωρος Κεμανερτζής και Χρήστος Βέργος.
ΑΝΕΛ
Από το κόμμα του Πάνου Καμμένου στην Α’ Θεσσαλονίκης υποψήφιοι είναι οι: Αβραμίδης Γαβριήλ, Αθανασίου Χρυσοπηγή, Αθανασούδης Κων/νος, Γιάννη ‘Ολγα, Γκουρνέλης Θωμάς, Δαλακλή Αναστασία, Καλεάδης Γεώργιος, Ζουράρις Κων/νος, Κατσιαφα Ανθούλα, Κραστανας Γεώργιος, Κιτικίδης Αλέξανδρος, Κυζιρίδης Κων/νος, Λαβδης Δημήτριος, Λαζαρίδης Αβραάμ, Παπαδοπούλου Γαρυφαλλιά, Σπανίδης Εμμανουήλ, Στεργιοπούλου Νικολέττα, Τοσουνίδης Θεόδωρος, Τυπαδη Χριστίνα και Χαλατσάκης Σταύρος.
Με τους Ανεξάρτητους Έλληνες στη Β’ Θεσσαλονίκης υποψήφιοι είναι οι: Αντωνιάδης Κυριάκος, Βαλάνη Στυλιανή, Βαλερης Ιωάννης, Ξουλίδου Σταυρούλα, Καραβέλας Μιχαήλ, Λαζαρίδης Γεώργιος, Μαραπίδης Παρασκεύας, Νανούσης Απόστολος, Σκουλαριώτης Δημήτριος, Στεφανίδης Γεώργιος, Στεφανίδου Δέσποινα (από Πυρίκαυστο), Χουβάρδας Αθανάσιος.
Χρυσή Αυγή
Την Πέμπτη ανακοίνωσε τα ψηφοδέλτιά της και η Χρυσή Αυγή. Στην πρώτη Περιφέρεια υποψήφιοι βουλευτές είναι οι: Αναστασιάδου Φωτεινή, Γρέγος, Ιωαννίδης Ιωακείμ, Καφαντάρης Γεώργιος, Κωνσταντινίδου Βασιλική, Λαζάρου Ευαγγελία, Μεϊντάνη Χριστίνα, Μπαλτατζίδης Νικόλαος, Νικολαϊδης Ευάγγελος, Πετρουλάκης Θεόδωρος, Πουλτίδου Ευστρατία , Προβατάρης Κωνσταντίνος, Σαμαράς Στέφανος, Σουπιάδου Πηνελόπη Στεργιανού Μαρία, Τολιόπουλος Ιωάννης, Τριανταφυλλούδης Αλέξανδρος, Τσίτουρας Βασίλειος, Χατζηγεωργίου Αλεξάνδρα και Χρίστογλου Μιχαήλ .
Στη Β’ Περιφέρεια με τη Χρυσή Αυγή υποψήφιοι είναι οι: Γραικός Φώτης, Δρούγκας, Ζησιμόπουλος Πολύβιος, Κιοσσέ Πηνελόπη (Πέννυ), Λιόκος Νικόλαος , Μάζγα Ελισάβετ, Νικολαϊδου Μαρία, Παρουσίνας Παντελής, Σαφράλης Ευάγγελος, Σερασίδης Θεοχάρης,   Σκοπελίτης Χαράλαμπος και Ψαθάς Αναστάσιος.
 
 

#Tags: SYRIZA, Αβραμίδης Γαβριήλ, Αγαθαγγέλου Νίκος ( πρώην Πρόεδρος Α’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης, Αγγελική Τριανταφυλλίδου, Αγοραστούδη Ευγενία, Αθανασίου Χρυσοπηγή, Αθανασούδης Κων/νος, Αικατερίνη Ναθαναήλ, Ακριτίδης Σταύρος, Αλεξανδρίδου Κική (ιδιωτική Υπάλληλος), Αλέξανδρος Τριανταφυλλίδης, Αλέξης Μπένος, Αλμπάνης Τριαντάφυλλος, Αμανατίδης Γιάννης, Αναστασία Γαϊταρτζή, Αναστασιάδου Φωτεινή, Ανατολή Κωνσταντινίδου και Βενετία Μυρώνη, Αννα Ευθυμίου, Άννα Κουκουδέα, Άννα Νικολή, Άννα Παπακώστα, Αντωνάκης Βικέντιος (γεωπόνος, Αντώνη Σαουλίδη, Αντώνης Σαμαράς, Αντώνης Σαμαράς (πρωθυπουργός), Βαλανάς Στέλιος (δικηγόρος, ΒΑΛΑΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ, ΒΑΛΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, Βαρδαλής Θανάσης (μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ), Βενιαμίν Καρακωστάνογλου, Βλάχος Μάρκος, Βογιατζής Γεώργιος, Βογιατζής Γιάννης (προγραμματιστής), Γαζίλα Βενετία, Γεράση Σωτηρία, Γερασιμίδου Ελένη (ηθοποιός), Γεωργιάδου Αναστασία, Γιάννα Γαϊτάνη, Γιάννη ‘Ολγα, Γιάννη Γούναρη, Γιώργος Αρβανιτίδης, Γιώργος Αρχοντόπουλος, Γιώργος Καγιάς, Γιώργος Ορφανός, Γκαϊτατζής Κωνσταντίνος, Γκουρνέλης Θωμάς, Γραικός Φώτης, Γραικούσης Νικόλαος, Γρέγος, Δαλακλή Αναστασία, Δελής Γιάννης (δάσκαλος, Δέσποινα Χαραλαμπίδου, Δήμητρα Γωγάκου, Δημήτρης Βαρτζόπουλος, Δημήτρης Καμπούρης, Δημήτρης Πανοζάχος, Δημοτικός Σύμβουλος Θεσσαλονίκης, Δημοτικός Σύμβουλος Καλαμαριάς), Δημοτικός Σύμβουλος Π. Μελά), Δημοτικός Σύμβουλος Πυλαίας – Χορτιάτη), Διαμαντή Παπαδόπουλο, Δουβλέτη Ελένη, Δουγαλής Ζήσης (Δικηγόρος), Δράγα Θεοδώρα, Δρούγκας, Έλενα Ράπτη, Ελένη Ζώτου, Ελευθερία Παπαθωμά, Ελευθέριο Παπαδόπουλο, Εμμανουηλίδης Σταμάτης, Εμμανουηλίδης Χρήστος (καθηγητής ογκολογίας στο UCLA), Ευάγγελο Βενιζέλο, Έφη Βασιλειάδου, Ζαριανόπουλος Σωτήρης (Ευρωβουλευτής), Ζησιμόπουλος Πολύβιος, Ζουράρις Κων/νος, Ζώκας Νίκος (μηχανικός, Ηλιού Κώστας (μεταλλεργάτης στην ΕΛΒΟ), Θεόδωρος Καράογλου, Θωμά Δήμητρα, Θωμαΐδου Ειρήνη (φιλόλογος Γερμανικής), Ιγνατιάδης Θεόδωρος (κτηνίατρος, Ιωαννίδης Ιωακείμ, Καλαντίδου Σοφία (Πρόεδρος Ένωσης Εμποροϋπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης), Καλεάδης Γεώργιος, Καλφακάκου Ρία, Καπετανγιώργη Ράνια (αυτοαπασχολούμενη, ΚΑΡΑΒΕΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ, Καραμήτρου Ειρήνη (ιδιωτική υπάλληλος), Κατερίνα Λυρούδη, Κατερίνα Μάρκου (πρώην βουλευτής), Κατερίνα Νοτοπούλου, Κατσιαφα Ανθούλα, Καφαντάρης Γεώργιος, Κεραμιντζής Οδυσσέας (Πολ.Μηχανικός), Κέρμου Άρτεμι, Κιοσσέ Πηνελόπη (Πέννυ), Κιτικίδης Αλέξανδρος, Κορακά Κατερίνα (φοροτεχνικός), Κορδά Ολυμπία, Κοτανίδης Γιώργος (εμποροϋπάλληλος, Κούλα Γιαννακίδου, Κουρτζανίδης Στράτος (Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Τηλεπικοινωνιών & Πληροφορικής), Κουτρούκης Κωνσταντίνος, Κουτσουφλιανιώτη Ευλαμπία, Κραστανας Γεώργιος, Κυγιάκη Ελένη (αδιόριστη εκπαιδευτικός), Κυζιρίδης Κων/νος, Κυρίτσης Γιώργος, Κωνσταντινίδου Βασιλική, Κωνσταντίνος Γίδαρης, Κωνσταντίνου Γιάννης (δικηγόρος), Κώστα Χαριτωνίδη και Ελένη Χριστιά, Κώστας Αμπατζάς, Κώστας Γκιουλέκας, Κώστας Καραμανλής, Κωτσάκη Κωνσταντίνα (ξενοδοχοϋπάλληλος), Λαβδης Δημήτριος, Λαζαρίδης Αβραάμ, ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Λαζάρου Ευαγγελία, Λάσκος Χρήστος, Λεοντιάδης Γιώργος (ιδιωτικός υπάλληλος, Λιακόπουλο Στέλιο, Λιόκος Νικόλαος, Μααϊτα Οδυσσέας (διδάκτορας, Μάλαμα Κυριακή, Μανωλά Έλλη, ΜΑΡΑΠΙΔΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ, Μαρία Γεωργούδη, Μαρία Προκοπίου, Μαυρίδου Κωνσταντίνα (ιδιωτική υπάλληλος), Μεϊντάνη Χριστίνα, Μελανεφίδου Σοφία (δικηγόρος, μέλος αν/ας ΤΕΕ), μέλος Γενικού Συμβουλίου της ΑΔΕΔΥ), μέλος Δ.Σ.Δ.Σ.Θ), μέλος του ΔΣ του Ενιαίου Συλλόγου εκπαιδευτικού προσωπικού ΤΕ, Μιχαλάκης Αντώνιος, Μιχάλης Τρεμόπουλος, μμανατίδου Λίτσα, Μπαλτατζίδης Νικόλαος, Μπαράκος Στάθης (ναυτεργάτης), Μωυσίδης Σάββας (εκπαιδευτικός), Μωυσίδου Σοφία (λογίστρια), ΝΑΝΟΥΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, Νατζμέ Νίκος (ιδιωτικός υπάλληλος, ΝΔ, Νικολαϊδης Ευάγγελος, Νικολαϊδου Μαρία, Νίκος Βεζυρτζής, Νυφούδης Νίκος (οικονομολόγος-επιχειρηματίας), Ξεφτέρης Χαράλαμπος (αγρότης), ΞΟΥΛΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, Ξυλούρη Νίκο, Οικονόμου Ανδρέας (επίκ. Καθηγητής ΑΣΠΑΙΤΕ), Όλγα Δημητριάδου, Ουγγρίνης Φάνης (επιχειρηματίας-νομικός), Παλασκάκης Αντώνης και Φωτιάδης Ζαφείρης., Παναγιώτης Δαϊκούδης, Παναγιώτης Κοκκόρης, Παναγοπούλου Γιάννα (δικηγόρος), Παναγούλιας Στέφανος (Επιχειρηματίας), Παντελής Κουκουλεκίδης, Παπαδοπούλου Γαρυφαλλιά, Παπαεπαμεινώνδας Γιώργος (Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσσαλονίκης), Παπανικολάου Κατερίνα (Βιολόγος), Παρουσίνας Παντελής, Πασσαλίδου Αμαλία, Παυλίδου Νιόβη (καθηγήτρια Πολυτεχνικής Σχολής), Πέγκας Σπύρος (επιχειρηματίας-δημοτικός σύμβουλος), Περιφερειακός Σύμβουλος Κεντρ. Μακεδονίας), Πετρουλάκης Θεόδωρος, Πηνελόπη Σερδάρη και Νάντια Σταυροπούλου, Πίγγου Χαρίκλεια, Πλακίδας Ελευθέριος (δημοσιογράφος), Πολυζωίδου Βάσω (φροντιστηριούχος), Πουλουκτσή Ανθούλα, Πουλτίδου Ευστρατία, Προβατάρης Κωνσταντίνος, Πρόεδρος ΣΜΑΕΘ – Γραμματέας του Δ.Σ. της ΠΑΣΕΒΕ), Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης), Πρόεδρος του Σωματείου Επισιτισμού)., Ραγτζή Νίκη (κτηματομεσίτρια), Ραϊζη Ηλέκτρα (μέλος του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας Γυναικών Ελλάδος), Ρέβας Βασίλης (μέλος Διοίκησης Συνδικάτου Οικοδόμων) και Χατζηκυριακού Λίνα (δικηγόρος), Ρώσσιος Χρήστος, Σάββας Αναστασιάδης, Σαμαράς Στέφανος, Σαμσούρης Γιάννης (στέλεχος ιδιωτικής εταιρείας), Σαφράλης Ευάγγελος, Σδούκος Θοδωρής και Φάμελος Σωκράτης, Σερασίδης Θεοχάρης, Σέργιο Καλπαζίδη, Σκοπελίτης Χαράλαμπος και Ψαθάς Αναστάσιος., ΣΚΟΥΛΑΡΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Σκουφή Μαρία (ιδιωτική υπάλληλος), Σουλτανίδου Χριστίνα, Σουπιάδου Πηνελόπη Στεργιανού Μαρία, Σοφία Βασιλειάδου, Σοφία Σαμαρά, Σοφιαλίδης Απόστολος, Σπανίδης Εμμανουήλ, Στατήρης Σπύρος (δικηγόρος), Σταύρος Ακαλίδης, Σταύρος Καλαφάτης, Στεργιοπούλου Νικολέττα, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Στεφανίδου Δέσποινα (από Πυρίκαυστο), Στολτίδης Λεωνίδας (Γραμματέας Εργατικού Κέντρου Θεσσαλονίκης), Στρατής Πλωμαρίτης, Στράτος Σιμόπουλος, συνεργαζόμενη) και Τσιαούσης Κυριάκος (εργαζόμενος στον επισιτισμό, συνεργαζόμενος), Σύρπη Μαρίνα, Τάσογλου Μανώλης, Τάσος Κοκ’ολιας, Τάσος Κουράκης, Ταχιάου Χριστίνα (νομικός-δημ/φος), Τεκτονίδου Βούλα και Ελευθερία Χατζηγεωργίου., Τέλη Νικόλαο, Τερζή Βασιλειάδου Ρένα (Δημοτικός Σύμβουλος Νεάπολης – Συκεών), Τερκενλή Βάσω (νομικός-σύμβουλος απεξάρτησης), Τηλικίδου Ρένα (καθηγήτρια ΤΕΙ, Τολιόπουλος Ιωάννης, Τοσουνίδης Θεόδωρος, Τριανταφυλλίδης Τρύφων (προγραμματιστής) και Φουντουκίδης Φωκίων (δημοσιογράφος), Τριαντάφυλλος Μηταφίδης, Τριανταφυλλούδης Αλέξανδρος, Τρουπιώτη Αφροδίτη (δικηγόρος), Τρυψάνης Θανάσης (δημ.υπάλληλος), Τσαούσης Γιώργος (δικηγόρος), Τσίτουρας Βασίλειος, Τσομπάνογλου Γιώργος, Τσουκαλάς Μενέλαος, Τυπαδη Χριστίνα και Χαλατσάκης Σταύρος., Φωτιάδης Αθανάσιος, Χαριζάνης Θεόδωρος και Χεϊρ Ρικάρντο, Χατζηγεωργίου Αλεξάνδρα και Χρίστογλου Μιχαήλ ., Χουβάρδας Αθανάσιος., Χούλια Ελένη και Καϊναμίση Μάγδα., Χρήστο Παπαστεργίου