16:58, Τρίτη
16 Αυγούστου 2022

Οι ταινίες που παίζονται στους κινηματογράφους

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Έως Τετάρτη 17 Μαΐου 2017
Επιμέλεια: Αρετή Τασούλα
ΒΑΚΟΥΡΑ (Ι. Μιχαήλ 8, τηλ: 2310233665, Dolby Digital EX):
Αίθουσα 1
Σάββατο 13 Μαΐου:
18.30: Μετανάστες: The Game – Immigration: The Game
20.30: Re-animate
22.30: Παιδοφάγος – Child Eater
00.30: Ξυράφι – Razor
Κυριακή 14 Μαΐου:
18.30: Σκοτεινός Κύκλος – Sinister Circle
20.30: Η Νύφη – The Bride
22.20: Τα σημάδια της νύχτας – Scars of the Night
00.10: Κόκκινο Καλοκαίρι – Verano Rojo
Δευτέρα 15 Μαΐου
18.30: Ο Επισκέπτης – Vizitatorul
20.40: Θεραπείες – Therapy
23.00: Η μάσκα του Διαβόλου – The devil’s men
Τρίτη 16 Μαΐου
18.30: Origin
21.00: Το γυάλινο φτερό – El Ataud de Cristal
23.00: The Thing
Τετάρτη 17 Μαΐου
19.00: Το μικρό σπίτι στο δάσος – Cabin in the woods
21.00: Εγώ, η Όλγα – I, Olga
23.00: Η Μάζα – The Blob
Αίθουσα 2
Σάββατο 13 Μαΐου
18.30: Το μετρό του θανάτου – Diggers
20.30: Οι Νυχτοφύλακες – The Night Watchmen
22.20: Σκοτεινός Κύκλος – Sinister Circle
Κυριακή 14 Μαΐου
18.30: Βρυκόλακες – Vamps
20.30: Το παιχνίδι του Ρόδου – Bajo la Rosa
22.30: The Void
Δευτέρα 15 Μαΐου
18.30: Η Λυσσασμένη – Rabid
20.30: Παιδοφάγος – Child Eater
22.30: Η Νύφη – The Bride
Τρίτη 16 Μαΐου
18.30: Μετανάστες: The Game – Immigration Game
20.40: Ο Σιδερένιος Άνθρωπος – Tetsuo
22.20: Τα παιδιά του Διαβόλου – Island of Death
Τετάρτη 17 Μαΐου
18.50: Τα σημάδια της Νύχτας – Scars of the night
20.40: Dead Shadows
22.20: Θανάσιμο Είδος – Species
 
VILLAGE CENTRE (Εμπορικό Κέντρο MEDITERRANEAN COSMOS, τηλ: 2310499999)
Αίθουσα 1 ING (D.T.S.) ΓΕΡΜΑΝΟΣ
Fast & Furious 8: Μαχητές των δρόμων
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.00 – 21.15 – 00.00
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Κυριακή: 12.50
Αίθουσα 2 (Dolby Digital) ΓΕΡΜΑΝΟΣ
Άγγελοι
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.20
Φύλακες του Γαλαξία 2
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.30 – 23.20
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο: 14.10 – 16.20, Κυριακή: 12.00 – 14.10 – 16.20
Αίθουσα 3 (Dolby Digital)
Η 9η ζωή του Λούι Ντραξ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.00 – 22.30
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 13.30 – 15.30 – 17.50, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.50
Αίθουσα 4 (Dolby Digital Cosmote)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο: 14.50 – 17.30 – 20.10 – 22.50, Κυριακή: 12.10 – 14.50 – 17.30 – 20.10 – 22.50, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.30 – 20.10 – 22.50
Αίθουσα 5 (Dolby Digital Stereo)
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 13.00 – 15.10 – 17.20, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.20
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.30 – 22.10
Αίθουσα 6 (Max screen Digital Sound D.T Cosmote)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 15.50 – 18.40 – 21.30 – 00.20, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.40 – 21.30 – 00.20
Αίθουσα 7 (Dolby Digital)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού (3D)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.50 – 23.30
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο: 14.30 – 16.50 – 18.50, Κυριακή: 12.30 – 14.30 – 16.50 – 18.50, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.50
Αίθουσα 8
Φύλακες του Γαλαξία 2
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 13.20 – 16.10 – 19.00 – 21.50, Δευτέρα – Τετάρτη: 19.00 – 21.50
Comfort 1
Φύλακες του Γαλαξία 2
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή – Τρίτη – Τετάρτη: 20.00 – 22.50, Δευτέρα: 19.40 – 22.50
Comfort 2
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή – Τρίτη – Τετάρτη: 20.20 – 23.10, Δευτέρα: 23.20
 
 
 
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ – ΕΥΟΣΜΟΥ (Μ. Αλεξάνδρου 57, Εύοσμος, τηλ: 2310762400, 2310759766)
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Κυριακή: 11.30
Αρχηγός από Κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο: 19.30 (3D), Κυριακή: 16.00
Φύλακες του Γαλαξία 2
Προβολές: Κυριακή: 19.30 (3D)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Παρασκευή: 19.30
Ο κος Τίποτα
Προβολές: Παρασκευή: 21.30
Μπάντι, ο Ροκ Σταρ
Προβολές: Παρασκευή – Σάββατο – Κυριακή: 18.00
Ο δρόμος της διαφυγής
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 21.30
 
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΣΥΚΕΩΝ (Ρήγα Φεραίου και Μεγάρων, Συκιές, τηλ: 2310638058, 2313329540)
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Κυριακή: 11.30
Αρχηγός από Κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 16.30
Μπάντι, ο Ροκ Σταρ
Προβολές: Παρασκευή – Σάββατο – Κυριακή: 18.30
Ο δρόμος της διαφυγής
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 21.00
Ο κος Τίποτα
Προβολές: Παρασκευή: 21.00
 
ΛΑΪΚΟΝ (Μοναστηρίου 2, τηλ: 2310513880)
2 σεξ ταινίες
 
 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ (Φιλ. Εταιρίας και Δημ. Μαργαρίτη, τηλ: 2310261727, Dolby)
Όταν τελειώσει ο έρωτας
Προβολές: 18.30, Δευτέρα καμία προβολή
Η ενοχή των αθώων
Προβολές: 20.30 – 22.30
 
 
ΟΛΥΜΠΙΟΝ (Πλ. Αριστοτέλους 10, τηλ: 2310378404, www.filmfestival.gr)
Αίθουσα Ολύμπιον
Η Βοηθός
Προβολές: 18.15 – 20.15 – 22.15
Σον το πρόβατο
Προβολές: Κυριακή: 12.00
Αίθουσα Τζον Κασσαβέτης – Αποθήκη 1, λιμάνι
Η κυνηγός με τον αετό
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.00 – 19.45
Όνειρα Γλυκά
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.30
Αίθουσα Σταύρος Τορνές – Αποθήκη 1, λιμάνι
Δύο καρδιές
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.30 – 20.30 – 22.15
Αίθουσα Παύλος Ζάννας
Να δω τη θάλασσα
Προβολές: Σάββατο: 19.30
Τα σταράκια
Προβολές: Σάββατο: 19.30
Η οικογένεια του Νίκι
Προβολές: Κυριακή: 19.30
Η μαμά και άλλοι τρελοί της οικογένειας
Προβολές: Κυριακή: 19.30
Η ειρήνη της ψυχής
Προβολές: Δευτέρα: 19.30
Η τελευταία οικογένεια
Προβολές: Δευτέρα: 19.30
 
CINEPLEXX ONE SALONICA (Γιαννιτσών 61 & Κωλέττη 34, One Salonica Outlet Mall, 3ος όροφος, τηλ: 2310515351)
Αίθουσα 1 (real D 3D Dolby Digital 4K)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 14.45 – 17.15 – 19.45 – 22.15, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.15 – 19.45 – 22.15
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 12.15
Αίθουσα 2 (real D 3D Dolby Digital 2K)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.40 – 23.10
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 12.30 – 14.30 – 16.30 – 18.30, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.30
Αίθουσα 3 (real D 3D Dolby Digital 2K)
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 12.00 – 14.00 – 16.00 – 18.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.00
Φύλακες του Γαλαξία 2 (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.00 – 22.40
Αίθουσα 4 (real D 3D Dolby Digital 2K)
Fast & Furious 8: Μαχητές των δρόμων
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.10 – 22.50
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 11.15 – 13.15 – 16.15 – 18.15, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.15
Αίθουσα 5 (2K, Real D 3D, Dolby Digital)
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 15.00 – 17.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.00
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 11.00 – 13.00 – 19.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 19.00
Η 9η ζωή του Λούι Ντραξ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.00 – 23.15
Αίθουσα 6 (2K, Real D 3D, Dolby Digital)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 21.30, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.30 – 21.30
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή 11.30 – 13.30 – 15.30 – 17.30 – 19.30
Αίθουσα 7 (2K, Real D 3D, Dolby Digital)
Στην Κορυφή του Κόσμου (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 12.45
Φύλακες του Γαλαξία 2 (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 15.45 – 18.45 – 21.45, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.45 – 21.45
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ (Τσιμισκή 43, πληροφορίες: 2310290290, κρατήσεις: 14560, online: www.odeon.gr & www.i-ticket.gr)
Αίθουσα 1 (DTS-Dolby)
Φύλακες του Γαλαξία 2 (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.10 – 20.00 – 23.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 20.00 – 23.00
Αίθουσα 2 (Dolby Digital)
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 18.30
Η 9η ζωή του Λούι Ντραξ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.30 – 22.50
Αίθουσα 3 (Dolby Digital)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.50 – 22.40
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.50
Αίθουσα 4 (Dolby)
Fast & Furious 8: Μαχητές των δρόμων
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη:  19.30 – 22.30
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.30
Αίθουσα 5 (Dolby Digital JBL 5000)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.40 (3D) – 21.30
Αίθουσα 6 (Dolby Digital)
Fast & Furious 8: Μαχητές των δρόμων
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.40
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 19.30
Αίθουσα 7 (Dolby Digital)
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.50
Φύλακες του Γαλαξία 2 (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.00
Αίθουσα 8 (Dolby Digital)
Φύλακες του Γαλαξία 2 (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.00 – 22.00
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ – ΠΡΩΗΝ STER (Εμπορικό Κέντρο «Μακεδονία», Πυλαία, κρατήσεις από σταθερό: 8018017837 και από κινητό: 2108092690)
Αίθουσα 1 (Dolby Digital EX D)
Φύλακες του Γαλαξία 2 (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.00 – 20.00 – 23.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 20.00 – 23.00
Αίθουσα 2 (Dolby Digital D.T.S)
Η Πεντάμορφη και το Τέρας (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 16.00
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.40 – 21.30
Αίθουσα 3 (Dolby Digital D.T.S.)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.30 – 23.10
Αίθουσα 4 (Dolby Digital D.T)
Fast & Furious 8: Μαχητές των δρόμων
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.40
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.10 – 19.20, Δευτέρα – Τετάρτη: 19.20
Αίθουσα 5 (Dolby Digital D.Τ)
Διπλή Εκδίκηση
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.50
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 16.50 – 18.50, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.50
Αίθουσα 6 (Dolby Digital D.T)
Άγρια Όνειρα
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 22.20
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 15.50 – 18.00 – 20.10, Δευτέρα – Τετάρτη: 20.10
Αίθουσα 7 (Dolby Digital D.T)
Η 9η ζωή του Λούι Ντραξ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.50 – 20.20 – 22.40, Δευτέρα – Τετάρτη: 20.20 – 22.40
Αίθουσα 8 (Dolby Digital D.T.S)
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.20
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.30 (3D) – 22.30
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 15.40 – 17.40 – 19.40, Δευτέρα – Τετάρτη: 19.40
Αίθουσα 9 (Dolby Digital D.T.S)
Φύλακες του Γαλαξία 2 (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.00
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.30
Αίθουσα 10 (Dolby Digital D.T.S.)
Φύλακες του Γαλαξία 2 (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.00 – 22.00
Μπάντι, ο Ροκ Σταρ (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 16.30
Αίθουσα 11 (Dolby Digital EX, D.T.S.)
Η μπαλαρίνα και ο μικρός εφευρέτης (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 18.15
 
 
ΦΑΡΓΚΑΝΗ ART (Αγ. Παντελεήμονος 10 , Αρχή Ιασωνίδου – Καμάρα, τηλ: 2310208007)
Τα μυστήρια του Ιερώνυμου Μπος
Προβολές: 19.00
Το δίχτυ
Προβολές: 20.30 – 22.30