12:57, Τρίτη
16 Αυγούστου 2022

Το πρόγραμμα των ταινιών που προβάλλονται στους Κινηματογράφους

ΒΑΚΟΥΡΑ (Ι. Μιχαήλ 8, τηλ: 2310233665, Dolby Digital EX):
Αίθουσα 1
Μοοnlight
Προβολές: 19:30, Δευτέρα: 19:00
Τόνυ Έρντμαν
Προβολές: 21.30, εκτός Δευτέρας
Αίθουσα 2
Όνειρα Γλυκά
Προβολές: 20.00
Επιφανής Πολίτης
Προβολές: 22.15
 
 
VILLAGE CENTRE (Εμπορικό Κέντρο MEDITERRANEAN COSMOS, τηλ: 2310499999)
Αίθουσα 1 ING (D.T.S.) ΓΕΡΜΑΝΟΣ
Ο Τοίχος
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 23.10
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.30
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο: 14.00 – 16.00, Κυριακή: 12.00 – 14.00 – 16.00
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.20
Αίθουσα 2 (Dolby Digital) ΓΕΡΜΑΝΟΣ
Φύλακες του Γαλαξία 2
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 15.00 – 18.10 – 21.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.10 – 21.00
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 00.15
Αίθουσα 3 (Dolby Digital)
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 13.00 – 15.40 – 17.45, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.45
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ (3D)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.10 – 23.00
Αίθουσα 4 (Dolby Digital Cosmote)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο: 15.20 – 18.00 – 20.40 – 23.30, Κυριακή: 12.40 – 15.20 – 18.00 – 20.40 – 23.30, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.00 – 20.40 – 23.30
Αίθουσα 5 (Dolby Digital Stereo)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.00 – 21.50
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 14.00 – 16.20
Αίθουσα 6 (Max screen Digital Sound D.T Cosmote)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 16.10 – 19.30 – 22.30, Δευτέρα – Τετάρτη: 19.30 – 22.30
Αίθουσα 7 (Dolby Digital)
Alien: Covenant
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.45 – 21.30 – 00.00
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο: 14.45 – 16.45, Κυριακή: 12.30 – 14.45 – 16.45
Αίθουσα 8
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.40 – 22.15
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 14.10 – 17.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.00
Comfort 2
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.00 – 22.40
VILLAGE Θερινό COSMOS
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.15
 
 
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ – ΕΥΟΣΜΟΥ (Μ. Αλεξάνδρου 57, Εύοσμος, τηλ: 2310762400, 2310759766)
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Κυριακή: 17.00
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο: 20.30, Κυριακή – Τρίτη: 19.00 – 21.30
 
 
ΛΑΪΚΟΝ (Μοναστηρίου 2, τηλ: 2310513880)
2 σεξ ταινίες
 
ΘΕΡΙΝΟ ΑΠΟΛΛΩΝ (Σαρανταπόρου 4, τηλ: 2310828642)
POLINA: Ο χορός είναι η Ζωή μου
Προβολές: 21.30
 
ΘΕΡΙΝΟ ΝΑΤΑΛΙ (Λεωφ. Μεγ. Αλεξάνδρου 3, τηλ: 2310829457)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: 21.15
 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ (Φιλ. Εταιρίας και Δημ. Μαργαρίτη, τηλ: 2310261727, Dolby)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: 19.30
Η ενοχή των αθώων
Προβολές: 22.30
 
 
ΟΛΥΜΠΙΟΝ (Πλ. Αριστοτέλους 10, τηλ: 2310378404, www.filmfestival.gr)
Αίθουσα Ολύμπιον
Η κυνηγός με τον αετό
Προβολές: 17.00, εκτός Κυριακής
Aquarius
Προβολές: 18.45 –  21.30, εκτός Κυριακής
Αίθουσα Τζον Κασσαβέτης – Αποθήκη 1, λιμάνι
Οι Μπλε – Μια διαφορετική ιστορία της Γαλλίας
Προβολές: Σάββατο: 20.00
Έρικ (μικρού μήκους)
Προβολές: Σάββατο: 22.00
Η ιστορία της Admiral
Προβολές: Σάββατο: 22.00
Ο Ζλάταν ενηλικιώνεται
Προβολές: Κυριακή: 20.00
Lebanon Wins the World Cup (μικρού μήκους)
Προβολές: 22.00
Μια υπέροχα αποτυχημένη σεζόν
Προβολές: Κυριακή: 22.00
Αίθουσα Σταύρος Τορνές – Αποθήκη 1, λιμάνι
Τα άλλα παιδιά
Προβολές: Σάββατο: 19.30
Μέσα σε ένα ηφαίστειο: Η άνοδος του ισλανδικού ποδοσφαίρου
Προβολές: Σάββατο: 21.30
Λομπανόφσκι για πάντα
Προβολές: Κυριακή: 19.30
True Futbol (μικρού μήκους)
Προβολές: Κυριακή: 21.30
Νίκη! Η γέννηση της NYCFC
Προβολές: Κυριακή: 21.30
Αίθουσα Παύλος Ζάννας
Άφτερλωβ
Προβολές: 18.00 – 20.00
Στέφαν Τσβάιχ: Αποχαιρετισμός στην Ευρώπη
Προβολές: 21.45
 
CINEPLEXX ONE SALONICA (Γιαννιτσών 61 & Κωλέττη 34, One Salonica Outlet Mall, 3ος όροφος, τηλ: 2310515351)
Αίθουσα 1 (real D 3D Dolby Digital 4K)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 11.00 – 14.00 – 17.00 – 20.00 – 23.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.00 – 20.00 – 23.00
Αίθουσα 2 (real D 3D Dolby Digital 2K)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 12.00 – 15.00 – 18.00 – 21.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.00 – 21.00
Αίθουσα 3 (real D 3D Dolby Digital 2K)
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 11.00
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 13.00 – 16.00 – 17.00 – 22.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 19.00 – 22.00
Αίθουσα 4 (real D 3D Dolby Digital 2K)
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 11.15 – 13.15 – 15.15 – 17.15, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.15
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.15 – 21.45
Αίθουσα 5 (2K, Real D 3D, Dolby Digital)
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 12.30 – 14.30 – 16.30 – 18.30
Ο Τοίχος
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 22.30
Chuck: Η ιστορία του πραγματικού Rocky Balboa
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 20.30, Δευτέρα – Τετάρτη: 18.30 – 20.30
Αίθουσα 6 (2K, Real D 3D, Dolby Digital)
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή 11.30 – 13.30 – 15.30 – 17.30 – 19.30, Δευτέρα – Τετάρτη: 17.30 – 19.30
Φύλακες του Γαλαξία 2
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.30
Αίθουσα 7 (2K, Real D 3D, Dolby Digital)
Alien: Covenant
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.15 – 22.45
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 12.15 – 18.15
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Δευτέρα – Τετάρτη: 17.45
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 14.15 – 16.15
Αίθουσα 8 (θερινή)
Αν
Προβολές: Σάββατο: 21.10
Chevalier
Προβολές: Δευτέρα: 23.30
Ένας άλλος κόσμος
Προβολές: Σάββατο: 23.30, Τρίτη: 21.10
Η Ρόζα της Σμύρνης
Προβολές: Κυριακή: 23.30, Τετάρτη: 21.10
Ο Αστακός
Προβολές: Δευτέρα: 21.10
Μικρά Αγγλία
Προβολές: Τρίτη: 23.30
Πολίτικη Κουζίνα
Προβολές: Κυριακή: 21.10
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ (Τσιμισκή 43, πληροφορίες: 2310290290, κρατήσεις: 14560, online: www.odeon.gr & www.i-ticket.gr)
Αίθουσα 1 (DTS-Dolby)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.00 – 22.00
Αίθουσα 2 (Dolby Digital)
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.50
POLINA: Ο χορός είναι η ζωή μου
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.00
Chuck: Η ιστορία του πραγματικού Rocky Balboa
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 22.15
Αίθουσα 3 (Dolby Digital)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ (3D)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.30 – 21.30
Αίθουσα 4 (Dolby)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο: 18.00 – 21.00 – 00.00, Κυριακή – Τετάρτη: 18.00 – 21.00
Αίθουσα 5 (Dolby Digital JBL 5000)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.30 – 23.20
Αίθουσα 6 (Dolby Digital)
Alien: Covenant
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.15 – 23.00
Αίθουσα 7 (Dolby Digital)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.50 – 22.40
Αίθουσα 8 (Dolby Digital)
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 22.30
Φύλακες του Γαλαξία 2
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.30
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ – ΠΡΩΗΝ STER (Εμπορικό Κέντρο «Μακεδονία», Πυλαία, κρατήσεις από σταθερό: 8018017837 και από κινητό: 2108092690)
Αίθουσα 1 (Dolby Digital EX D)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 16.10 – 19.00 – 22.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 19.00 – 22.00
Αίθουσα 2 (Dolby Digital D.T.S)
Η 9η ζωή του Λούι Ντραξ
Προβολές: Δευτέρα – Τετάρτη: 18.40
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 18.00 – 21.00, Δευτέρα – Τετάρτη: 21.00
Αίθουσα 3 (Dolby Digital D.T.S.)
Η 9η ζωή του Λούι Ντραξ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 16.00
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ (3D)
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 18.30 – 21.30
Αίθουσα 4 (Dolby Digital D.T)
Chuck: Η ιστορία του πραγματικού Rocky Balboa
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 18.00 – 20.10 – 22.40, Δευτέρα – Τετάρτη: 20.10 – 22.40
Αίθουσα 5 (Dolby Digital D.Τ)
POLINA: Ο χορός είναι η ζωή μου
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.40 – 20.00 – 22.20, Δευτέρα – Τετάρτη: 20.00 – 22.20
Αίθουσα 6 (Dolby Digital D.T)
Alien: Covenant
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 20.20 – 23.00
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 16.00 – 18.10
Αίθουσα 7 (Dolby Digital D.T)
Alien: Covenant
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 21.40
Αρχηγός από κούνια (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.00 – 19.30, Δευτέρα – Τετάρτη: 19.30
Αίθουσα 8 (Dolby Digital D.T.S)
Ο Πολικός Αρκούδος και οι Ανίκητοι (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.10
Βασιλιάς Αρθούρος: Ο Θρύλος του Σπαθιού
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 22.10
Φύλακες του Γαλαξία 2
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.20
Αίθουσα 9 (Dolby Digital D.T.S)
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.20 – 20.30 – 23.15, Δευτέρα – Τετάρτη: 20.30 – 23.15
Αίθουσα 10 (Dolby Digital D.T.S.)
Τα Στρουμφάκια: Το χαμένο χωριό (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 17.30
Οι Πειρατές της Καραϊβικής: Η Εκδίκηση του Σαλαζάρ
Προβολές: Σάββατο – Τετάρτη: 19.50 – 22.30
Αίθουσα 11 (Dolby Digital EX, D.T.S.)
Η μπαλαρίνα και ο μικρός εφευρέτης (μεταγλωττισμένη)
Προβολές: Σάββατο – Κυριακή: 16.20 – 18.20
 
 
ΦΑΡΓΚΑΝΗ ART (Αγ. Παντελεήμονος 10 , Αρχή Ιασωνίδου – Καμάρα, τηλ: 2310208007)
Τα μυστήρια του Ιερώνυμου Μπος
Προβολές: 18.30, εκτός Σαββάτου
Το δίχτυ
Προβολές: 21.45, εκτός Σαββάτου
Στα δάση της Σιβηρίας
Προβολές: 20.00, εκτός Σάββατου