, Παρασκευή
29 Μαρτίου 2024

search icon search icon

«Σκόρπισε» από το Α’ ημίχρονο ο Άρης τον Ηρακλή!

aris-paiktesΣτο ρελαντί ο Άρης πέτυχε την τρίτη σερί νίκη του απέναντι στον Ηρακλή Αμπελοκήπων, επικρατώντας με 3-0 για την τέταρτη εμβόλιμη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, σκοράροντας όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο για να κάνει απλά συντήρηση δυνάμεων στο δεύτερο.
Οι κίτρινοι μπήκαν αποφασισμένοι να κυριαρχήσουν, το έκαναν και άμεσα ανταμείφθηκαν. Μόλις στο 6’ ένας εξαιρετικός συνδυασμός των Ντούνη, Γεωργιάδη, Πόι κατέληξε στον Καπνίδη που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με εύκολο σουτ.
Ο αγώνας τελείωσε στο 15’ όταν και έγινε το 2-0 με την κεφαλιά του Παυλίδη σε σέντρα του Μπράβο. Οκτώ λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ήρθε και το δώρο από τον Μπάρμπα που με αυτογκόλ έκανε το 3-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Άρη κατέβασαν ρυθμό, ο Νίκος Αναστόπουλος προτίμησε να ξεκουράσει παίκτες του και ο Ηρακλής Αμπελοκήπων είχε 2-3 ευκαιρίες να μειώσει το σκορ.

Ακολουθήστε τη Karfitsa στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.