, Παρασκευή
29 Μαρτίου 2024

search icon search icon

Super League: Εύκολο «τρίποντο» πήρε ο Άρης απέναντι στην ΑΕΚ

Ο Άρης επιβλήθηκε της ΑΕΚ με 2-0 σε ένα απολύτως επιθετικό παιχνίδι, στο οποίο η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε και δυο δοκάρια, με τους Κόρχουτ, Γιουνές. Τα γκολ που χάρισαν τη νίκη στους γηπεδούχους σημείωσαν οι Λάρσον στο 32′ και Ρόουζ στο 69′.

Ο Άρης σημείωσε γκολ και στο 13′ με τον Βέλεθ, αλλά ακυρώθηκε ως οφ-σάϊντ, αφού ο Γιουνές ήταν ακάλυπτος μπροστά από τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ, επηρεάζοντας τη φάση με την συμμετοχή του.

Με το 1-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, όπου ο Αρης είχε 4 τελικές έναντι μηδεμιάς της ΑΕΚ, η οποία όμως είχε κατοχή μπάλας σε ποσοστό 69% έναντι 31% των γηπεδούχων. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι έγινε πλούσιο σε φάσεις και απολύτως θεαματικό. Με πρωταγωνιστή τον Άρη, οι φίλαθλοι είδαν ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πλήθος καλώς ευκαιριών και γκολ.

Ακολουθήστε τη Karfitsa στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.