Αθλητικά

«Τριάρα» ο Άρης αλλά… «διπλό» ο Πανσερραϊκός

Το ματς στο "Κλεάνθης Βικελίδης" δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς

«Τριάρα» ο Άρης αλλά... «διπλό» ο Πανσερραϊκός

Μετά από ένα πεντάλεπτο… φωτιά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Άρης “καθάρισε” την αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κόντρα στον Έβρο Σουφλίου, επικράτησε με 3-0 όμως, τα… νέα από την Καβάλα δεν ήταν ευχάριστα καθώς ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Πανσερραϊκός επικράτησε με 1-0 και οι “κίτρινοι” παραμένουν στο -1 από την κορυφή.

Το ματς στο “Κλεάνθης Βικελίδης” δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Άρη αφού σε διάστημα ενός λεπτού οι φιλοξενούμενοι έφτασαν “μια ανάσα” από το 0-1. Οι “κίτρινοι” αφυπνίστηκαν και μετά από τη μεγάλη ευκαιρία του Καλογέρη στο 15′ είχαν δοκάρι έντεκα λεπτά αργότερα μετά από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σουνά. Οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους και στο 40′ άνοιξαν το σκορ. Ο Γεωργιάδης έκανε τη σέντρα και ο Καπνίδης με πλασέ στο πρώτο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Άρης “κλείδωσε” το “τρίποντο” όταν ο Σαμαράς με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Σουνά “έγραψε” το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Ίδια ήταν η εικόνα του ματς και στο δεύτερο μέρος με τους “κίτρινους” να πιέζουν, να έχουν δεύτερο δοκάρι με τον Νάκα στο 83 και τελικά να πετυχαίνουν και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Ν΄Λουντούλου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΡΗΣ: Φυσέκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Γκόλιας (46’ Φερνάντες), Λιόνης, Σανιά, Καλογέρης, Ν΄Λουντούλου, Σουνάς (72’ Νάκας), Πόι, Καπνίδης (89’ Σταυρόπουλος).

Στον πάγκο: Λιόλιος, Μπαϊμάκης, Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης.

Εβρος Σουφλίου: Μπινόπουλος, Κίτσος, Παναγιώτου, Λίτσιος, Τσαπάνης, Αβογιάν, Μεμέτ, Εφραιμίδης, Ναθαναηλίδης, Δραγανίδης, Τοπούζης (73’ Αμέτ).

Στον πάγκο: Αντωνιάδης, Μάτεβ, Γωνιάδης, Βογιατζής, Γαβανάς, Λαμπερνάκης.