16 Ιουνίου 2024

search icon search icon

Ο Ελ Κααμπί χάρισε τη νίκη στον Ολυμπιακό (Video)

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ EUROKINISSI

Ο Ολυμπιακός με γκολ του Ελ Κααμπί στο 83ο λεπτό νίκησε 1-0 τη Φερεντσβάρος στο ντεμπούτο του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ στον «ερυθρόλευκο» πάγκο και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στους «16» του Conference League.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 2ο λεπτό, ωστόσο ακυρώθηκε για οφσάιντ το γκολ του Βάργκα, μετά από εξέταση του VAR.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός κέρδιζε μέτρα στο γήπεδο πιέζοντας πια πολύ την Φερεντσβάρος που είχε κουραστεί και οπισθοχωρήσει.

Ωστόσο, το «χρυσό» γκολ της αναμέτρησης για τον Ολυμπιακό πέτυχε ο Ελ Κααμπί, όταν ο Ροντινέι έκανε το γέμισμα από τα αριστερά, ο Γιόβετιτς δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά, ακολουθούσε ο Ελ Κααμπί, ο οποίος κοντρόλαρε με το στήθος και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ακολουθήστε τη Karfitsa στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.