fbpx

, Σάββατο
27 Ιουλίου 2024

search icon search icon

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: Ο Πόρτερ ήταν… παντού στο πρώτο ημίχρονο και μοίρασε θέαμα (Video)

Ο Κέβιν Πόρτερ Τζούνιορ ήταν καθοριστικός στο πρώτο ημίχρονο του ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στη Θεσσαλονίκη τον Παναθηναϊκό AKTOR στο πλαίσιο του δεύτερου παιχνιδιού της σειράς των προημιτελικών της Stoiximan Basket League, με το «τριφύλλι» να έχει πάρει τη νίκη στο πρώτο ματς, ωστόσο στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια όντας μπροστά με σκορ 49-44.

Βασικό «γρανάζι» στην εικόνα του δικεφάλου στα πρώτα 20 λεπτά ήταν ο εντυπωσιακός για μία ακόμη φορά Κέβιν Πόρτερ Τζούνιορ. Ο Αμερικάνος παίκτης με θητεία και στο NBA, ηγήθηκε της ομάδας του στο πρώτο μισό, ανεβάζοντας ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Ο ίδιος πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς να βγει εκτός παρκέ ώστε να πάρει ανάσες ενώ είχε σημειώσει από 12 πόντους (4/8 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 1/3 βολές), μάζεψε 6 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, είχε 3 κλεψίματα και 1 μπλοκ!