, Παρασκευή
26 Ιουλίου 2024

search icon search icon

Superleague 2: Μοιρασιά στο γήπεδο του Μακεδονικού

Ο ΠΑΟΚ Β’ άντεξε στην πίεση του Ηρακλή και το ισόπαλο 1-1 ολοκλήρωσε τις προσπάθειες των δύο ομάδων, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Superleague 2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυναμικά και από τις δύο ομάδες, με τον Ηρακλή να είναι αυτός που πίεζε για το πρώτο γκολ της συνάντησης, με τον «Δικέφαλο» να το πετυχαίνει. Συγκεκριμένα, στο 26ο λεπτό ο ΠΑΟΚ βγήκε σε κόντρα πέντε με έναν, με τον Κανίς να κρατάει όσο πρέπει και με πάσα στον Σπυράκο, ο δεύτερος έστειλε χωρίς ενόχληση την μπάλα στα δίχτυα του Παλαβράκη για το 1-0, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο «Γηραιός» ισοφάρισε στο 48′, με τον Δοϊρανλή να πετυχαίνει την κεφαλιά μετά από σέντρα που κόντραρε μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ και τον γκολκίπερ Μοναστηρλή να μην μπορεί να αντιδράσει. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν για ένα ακόμη τέρμα πριν το τέλος, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ Β’ (Αλεξιάδης): Μοναστηρλής, Φίλων, Κιτσάκης, Κωττάς (Παναγιώτου 46′), Παντεκίδης, Γιαξής, Σνάουτσνερ (Τσίκος 55′), Γκούμας, Σπυράκος, Δαρέλας, Κανίς.

Ηρακλής (Αμανατίδης): Παλαβράκης, Σιούτας, Βιτλής, Γκμπενιόν, Χρουσιέλ, Έμπο, Πατράλης, Δοϊρανλής, Χειρίτραντας, Σπυρίδης, Κούστα.

Ακολουθήστε τη Karfitsa στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.