Θεσσαλονίκη: Ανοίγει τις πύλες της στις 18 Απριλίου η Ανθοέκθεση 2024 του δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης
Με χρώματα, αρώματα, λουλούδια και φυτά θα γεμίσει και φέτος ο δήμος Αμπελοκήπων–Μενεμένηςμε την «Ανθοέκθεση 2024» που θα διεξαχθεί για ακόμη μία χρονιά στον χώρο του πρώην στρατοπέδου «Μέγας Αλέξανδρος» από τις 18 έως τις 28 Απριλίου.
Παράλληλα, ο δήμος ετοίμασε και παρουσιάζει ένα πλούσιο πρόγραμμα πολιτιστικών εκδηλώσεων για όλες τις ηλικίες και για όλα τα γούστα. Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 18/4 στις 7:30μ.μ. από τον δήμαρχο Αμπελοκήπων-Μενεμένης Λάζαρο Κυρίζογλου.
Ώρες λειτουργίας: Καθημερινές: 09.00 -14.00 & 17.00 -22.00,
Σάββατο – Κυριακή 09.00-22.00.
«Ήρθε η ώρα να βάλουμε το χρώμα στη ζωή μας υιοθετώντας λουλούδια και φυτά αλλά και διασκεδάζοντας με το ποικίλο μουσικοχορευτικό πρόγραμμα που έχει επιμεληθεί η Αντιδημαρχία Πολιτισμού» αναφέρει ο δήμος σε ανακοίνωσή του.