Θεσσαλονίκη: «Κατ’ ευχήν» – Ενημερωτική συνάντηση από το Make-A-Wish!
Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) εκπληρώνει ευχές παιδιών 3-18 ετών με πολύ σοβαρές ασθένειες, με σκοπό να τους χαρίσει δύναμη για να συνεχίσουν να αγωνίζονται για τη ζωή τους.
Την Τρίτη 12 Δεκεμβρίου, στις 17:30, ο οργανισμός απευθύνει κάλεσμα στο ξενοδοχείο Mediterranean Palace, Σαλαμίνος 3, Θεσσαλονίκη, σε μία ανοιχτή δράση ενημέρωσης.
![](https://www.thestival.gr/wp-content/uploads/2023/12/A4A3183_censored.jpg)
Εκπρόσωποι και εθελοντές του οργανισμού θα μιλήσουν για την ιστορία του Make-A-Wish, τον σκοπό του και τη σημασία της εκπλήρωσης της ευχής.
Μέσα από βιωματικές εμπειρίες, θα εξηγήσουν το πώς ο καθένας μπορεί να συμβάλλει εθελοντικά, με τον δικό του τρόπο, στη διάδοση του οράματος του οργανισμού: να φτάσει σε όλα τα παιδιά που έχουν ανάγκη την εκπλήρωση της ευχής τους. Οικογένειες ευχής θα μας διηγηθούν επίσης τη δική τους ιστορία… μέσα από την καρδιά τους!
Η συμμετοχή είναι ΔΩΡΕΑΝ και μπορείτε να δηλώσετε τη δική σας, πατώντας ΕΔΩ ή καλώντας καθημερινά μεταξύ 10:00 – 14:00 στο 2310 523978, εσωτ. 402.
Μάθετε περισσότερα για την επίδραση της ευχής στο www.makeawish.gr. Ενημερωθείτε με ποιους τρόπους μπορείτε να «επιδράσετε» και εσείς στη ζωή των παιδιών με σοβαρές ασθένειες.
![](https://www.thestival.gr/wp-content/uploads/2023/12/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%87%CE%AE%CE%BD-%CE%98%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%B7-Invitation-665x1024.jpg)