Δ. Παύλου Μελά: Δωρεάν σεμινάριο πρώτων βοηθειών
Πρόσκληση για συμμετοχή στο δωρεάν σεμινάριο Α΄ βοηθειών απευθύνει ο δήμος Παύλου Μελά.
«Ο Δήμαρχος Παύλου Μελά, Δημήτρης Δεμουρτζίδης και ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού – Πολιτισμού, Παντελής Νιγδέλης σας καλούν να δηλώστε συμμετοχή στο δωρεάν σεμινάριο Α΄ Βοηθειών του Δήμου Παύλου Μελά, με πλούσια θεματολογία, που διοργανώνει για 11η χρονιά, το Τμήμα Αθλητισμού, σε συνεργασία με τη ΜΚΟ «Έλληνες Διασώστες» και τον εισηγητή – εκπαιδευτή Χρήστο Γιαπιτζόγλου, τη Δευτέρα 27 και την Τετάρτη 29 Μαρτίου 2023, ώρα 18:30», αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση του δήμου. Το σεμινάριο απευθύνεται στους δημότες του Παύλου Μελά αλλά και σε ετεροδημότες.
Η θεματολογία
Γενικά για τις Α΄ Βοήθειες
Τραύματα
Αιμορραγίες
Ρινορραγία
Λιποθυμία
Επιδεσμολογία
Πνιγμονή
Απαραίτητη η δήλωση στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση: [email protected]