H ακούραστη Μελίνα Δερμεντζοπούλου
Ακούραστη, ασταμάτητη και αεικίνητη…
Για όσους γνωρίζουν την αντιπεριφερειάρχη Υγείας και Κοινωνικής Πρόνοιας και δικηγόρο στο επάγγελμα, Μελίνα Δερμεντζοπούλου, αυτά είναι ορισμένα μόνο από τα επίθετα που την χαρακτηρίζουν.
Σε φουλ ρυθμούς συνεχίζει το καθημερινό έργο στην αντιπεριφέρεια, οργανώνοντας κάθε λεπτομέρεια και δίχως να αφήνει τίποτα στην τύχη του. Όπως έκανε για παράδειγμα με την οργάνωση την εκδήλωση για τα 95 χρόνια λειτουργίας των λαϊκών αγορών. Μάλιστα, όσοι την ξέρουν αναρωτιούνται πως προλαβαίνει να είναι συνεπής σε όλες τις υποχρεώσεις επαγγελματικές, αυτοδιοικητικές και οικογενειακές.