Μετά τα νοσοκομεία, τα τρένα
ÅÑÇÌÏÓ Ï ÓÔÁÈÌÏÓ ËÁÑÉÓÇÓ ËÏÃÙ ÔÙÍ ÌÅÔÑÙÍ ÊÁÔÁ ÔÏÕ ÊÏÑÏÍÏÉÏÕ
Δεύτερη ερώτηση του Νίκου Ανδρουλάκη ως βουλευτής Α’ Θεσσαλονίκης. Η πρώτη αφορούσε τα κενά στα νοσοκομεία της πόλης. Η νέα του ερώτηση είναι για το σιδηροδρομικό δίκτυο.
Ή όπως αναφέρει χαρακτηριστικά την «Απουσία Σιδηροδρομικού Δικτύου στη Βόρεια Ελλάδα». Μετά την τραγωδία των Τεμπών το ταξίδι Θεσσαλονίκη-Αθήνα με τρένο είναι μια δοκιμασία που δεν ξέρεις τι σε περιμένει…