Προβληματισμός στο ΣΥΡΙΖΑ για τις πρώτες δημοσκοπήσεις
Μεγάλος προβληματισμός στον σκεπτόμενο κόσμο του ΣΥΡΙΖΑ από τις πρώτες δημοσκοπήσεις που βλέπουν το φως της δημοσιότητας για τους υποψηφίους ευρωβουλευτές που προηγούνται στη δημοφιλία.
Αν εξαιρέσει κανείς τους δύο ήδη εκλεγμένους ευρωβουλευτές παρατηρούνται να είναι ψηλά οι γνωστοί αθλητές και ηθοποιοί και όχι τα πολιτικά στελέχη. Προφανώς η Μπεκατώρου ή ο Αθανασίου δεν είναι Γεωργούλης αλλά δείχνει μια τάση των ψηφοφόρων του ΣΥΡΙΖΑ.
Όσο για τις δύο Δώρες στη Θεσσαλονίκη, Αυγέρη και Τσαμπάζη, αυτές είναι αρκετά χαμηλά.