Στο «βαθύ» σκοτάδι περιοχές του δήμου Θερμαϊκού
Στο «βαθύ» σκοτάδι βρίσκονται περιοχές του δήμου Θερμαϊκού , καθώς όταν δύει ο ήλιος ο φωτισμός σε συγκεκριμένα σημεία είναι ελλιπής.
Το πρόβλημα εντοπίζεται κατά τόπους σε δρόμους και παράδρομους από Θεσσαλονίκη –Επανωμή και Θεσσαλονίκη – Μηχανιώνα. Παρότι υπάρχουν στύλοι φωτισμού οι λάμπες είτε είναι καμένες, είτε δεν υπάρχουν.
![](https://www.karfitsa.gr/wp-content/uploads/2023/03/skotadi-1.jpg)
Μάλιστα, όπως αναφέρουν κάτοικοι στην karfitsa, υπάρχουν περιπτώσεις που οι λάμπες … «μετακινούνται».
Όπως τονίζουν κάτοικοι, όποτε έκαναν παράπονα για την ελλιπή φωταγώγηση των δρόμων δεν έβλεπαν καλυτέρευση, αντίθετα το πρόβλημα συνέχιζε να υπάρχει και σε κάποιες περιπτώσεις γινόταν και πιο έντονο.