ΠΑΣΟΚ Θεσσαλονίκης: Παρών στην κοπή της πίτας ο Ν. Ανδρουλάκης – Το μήνυμα για τις Ευρωεκλογές
Στην κοπή της πίτας των νομαρχιακών οργανώσεων του ΠΑΣΟΚ Θεσσαλονίκης έδωσε το παρών ο πρόεδρος του κόμματος, Νίκος Ανδρουλάκης, σήμερα το απόγευμα.
«Είμαστε μπροστά σε μια ακόμη κρίσιμη μάχη» δήλωσε ο κ. Ανδρουλάκης αναφερόμενος στις Ευρωεκλογές.
«Νόμιζαν ότι είχε κλείσει ο ιστορικός κύκλος και θα προσχωρούσε σε ΝΔ ή ΣΥΡΙΖΑ. Αποδείξαμε ότι όχι μόνο δεν θα συνθλίβει. Όχι μόνο να πάρει τους μεγάλους δήμους της χώρας αλλά και με τα σημερινά δημοσκοπικά δεδομένα θα είναι η δεύτερη πολιτική δύναμη στις ευρωεκλογές», είπε.«Δεν είμαστε οι χρυσοί χορηγοί της ΝΔ, είμαστε ο μοναδικός ιδεολογικός αντίπαλος της συντήρησης στην Ελλάδα. Ο αγώνας δεν είναι εύκολος. Όλα θα τα κερδίσουμε με μεγάλο κόπο», τόνισε.
«Θα είναι νικηφόρος ο αγώνας στις ευρωεκλογές. Ο πολίτης θέλει τον προοδευτικό μας λόγο» σημείωσε.
![](https://www.karfitsa.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4505-675x900.jpeg)
![](https://www.karfitsa.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4504-900x675.jpeg)