Θεσσαλονίκη: Στη φυλακή ο τράπερ για τον ξυλοδαρμό του 23χρονου φοιτητή (ΦΩΤΟ+Video)
Στην φυλακή οδηγείται μετά την απολογία του ο 25χρονος τράπερ ο οποίος κατηγορείτε μαζί με ένα ακόμη άτομο, το οποίο αναζητείτε για την επίθεση του 23χρονου φοιτητή.
Σε βάρος του ασκήθηκε ποινική δίωξη για απόπειρα ανθρωποκτονίας από κοινού,ενώ για το ίδιο αδίκημα κατηγορείται και ένας άλλος νεαρός, τα στοιχεία του οποίου δεν έγιναν γνωστά κατά την προανάκριση.
Στην απολογία του φέρεται να ισχυρίστηκε πως το θύμα δεν έπεσε στο έδαφος από το δικό του χτύπημα και πως όταν κατάλαβαν ότι τραυματίστηκε, αυτός και ο φίλος του, που δεν κατονόμασε, έμειναν στο σημείο για πρώτες βοήθειες.
Να σημειωθεί, πως ο 23χρονος φοιτητής νοσηλεύεται για 11η ημέρα στη ΜΕΘ σε κρίσιμη κατάσταση
Δείτε βίντεο με τη δήλωση του συνηγόρου υπεράσπισης του τράπερ, Θοδωρή Καραγιάννη: