Θεσσαλονίκη: Στον ανακριτή ο τράπερ για τον ξυλοδαρμό του 23χρονου
Το κατώφλι του Δικαστικού μεγάρου Θεσσαλονίκης πέρασε πριν από λίγο ο 25χρονος τράπερ, που κατηγορείται μαζί με ένα ακόμη άτομο για άγρια επίθεση εναντίον 23χρονου φοιτητή, ο οποίος παραμένει σε σοβαρή κατάσταση.
Ο 25 χρονος κατηγορούμενος αναμένετε απο ώρα σε ώρα να βρεθεί ενώπιον της Ανακρίτριας προκειμένου να απολογηθεί.
Να σημειωθεί πως, ο τράπερ κατηγορείται για απόπειρα ανθρωποκτονίας από κοινού, σε βάρος του 23χρονου φοιτητή, ο οποίος βρίσκεται σε κρίσιμη αλλά σταθερή κατάσταση στη ΜΕΘ του νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ.